Bombér Kroča: Čtvrtý hattrick v řadě!

Slovácko Sport 13 / 10 / 2010

Okresní soutěž 10. kolo

Huštěnovice - Buchlovice 2:3 (1:0)
Branky: 20. Umlauf M., 47. Puškáč L. - 56. Marek B., 70. Hlůšek R., 89. Mikula J.
ŽK: 53. Malenovský P., 72. Zlámalík R. - 17. Křiva D.
Rozhodčí: Miroslav Navrátil - Pavel Čechmánek (laik), Jiří Kotek (laik).
Huštěnovice: Střítecký O. - Zlámalík R., Vaverka A. (73. Vaverka T.), Umlauf M., Silný F. (87. Střítecký M.), Puškáč L., Petrželka J., Malenovský P., Hruboš Z., Černý P., Adamík O. Trenér: Pavel Černý.
Buchlovice: Hlůšek P. - Vojtěšek M., Šarata R., Strakoš S., Procházka J., Mikula J., Marek B., Křiva D., Kovařík P. (38. Kristýnek R.), Kotek J., Hlůšek R. Trenér: Petr Sonntag.
Hra začala na obou stranách opatrně a do 15. minuty se nic moc velkého na hřišti neudálo. V 19. minutě šel sám na brankáře Puškáč, ale nepovedlo se mu dopravit míč do brány. Ve 20. minutě se ujali domácí vedení po rohu Puškáče, když dorážel ze skrumáže Umlauf asi ze 4 metrů. V 25. minutě se začali ozývat i hosté, když Křiva z 20 metrů vystřelil na bránu, ale brankář byl připraven. Ve 47. minutě domácí dali gól, kdy po centru Zlámalíka dorážel do sítě Puškáč. V 54. minutě hlavičkoval hostující Jakub Kotek těsně nad branku. V 56. minutě padl první gól hostů, kdy Marek Bedřich dal krásnou střelu asi z 25 metrů a brankář neměl šanci. Od té doby začali být hosté lepším týmem. V 70. minutě hosté přidali druhou branku, kdy po příhrávce Křivy skóroval Robert Hlůšek. V 89. minutě dali hosté třetí gól, kdy míč do sítě dorážel Jiří Mikula. V 90. minutě domácí Střítecký nastřelil levou tyč, takže domácí se vyrovnání již nedočkali.
Nejlepší hráči: Lubomír Puškáč - David Křiva

Korytná - Mařatice 1:7 (0:3)
Branky: 87. Žajgla T. - 28., 67., 88. Kroča M., 31., 70. Vyorálek D., 15. Zedek J., 54. Janků A.
ŽK: 22. Zetka M., 42. Popelka D. - 48. Janků A., 78. Rídl L.
Diváci: 60.
Rozhodčí: Miroslav Strapina - Josef Flasár (laik), Ivan Mařák (laik).
Korytná: Málek Mi. - Zetka M., Vacula J., Popelka D., Navláčil O. (42. Zámečník M.), Mikláš J., Medůsek M. (77. Persona P.), Matucha J., Málek Ma., Bublík I., Žajgla T. Trenér: Patrik Persona.
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Vyorálek D., Tyl V., Šenk P., Surový M. (71. Rídl L.), Mrva M. (67. Knapčík M.), Kroča M., Kovács L., Janků A. (77. Lžičář M.), Bída L. Trenér: Vladislav Kieryk.
Domácí chtěli napravit reputaci třema novými hráči a to se jim málem podařilo v 5. minutě, kdy se doatal k míči Mikláš a ten těsně minul bránu. Ale hosté ukázali, že bojují o první příčky. K míči se dostal Zedek a vstřelil úvodní branku - 0:1 v 15. minutě. O 10. minut později se dostal k míči Kroča, který zvýšil na 0:2. O 4. minuty později se trefil Vyorálek a do kabin se šlo s třígólovým rozdílem. V druhé půli se snažili domácí brankový stav zlepšit, ale to se jim nedařilo a opět hosté se dostali do svého tempa. V 54. minutě zvyšoval Janků již na 0:4. A o 13 minut později krásnýma nůžkama se po druhé trefil Kroča. V 70. minutě se po druhé trefil taky Vyorálek - 0:6. Domácím se alespoň podařilo vstřelit čestný úspěch, o který se postaral Žajgla - 1:6. Svoji famózní formu vzápětí potvrdil v 88. minutě Kroča, který upravil na konečných 1:7.
Nejlepší hráči: Tomáš Žajgla - Miroslav Kroča

Košíky - Popovice 2:2 (1:2)
Branky: 19. Šlechta Z., 88. Urbanec M. - 5. Omelka J., 42. Knot M.
ŽK: 77. Bémer Z. - 41. Tetera T.
Diváci: 90.
Rozhodčí: Lubomír Drozdy - Antonín Mikulec (laik), Radim Slunéčko (laik).
Košíky: Ondruch A. - Uherka Z., Šlechta Z., Scháněl R., Přílučík M. (37. Večeřa T.), Poháněl J., Ovsík J., Hastík P. (75. Ovsík M.), Fedor J. (46. Poháněl K.), Bémer Z., Urbanec M. Trenér: Vlastimil Kučera.
Popovice: Šesták V. - Tetera T., Šácha P., Smolík A., Prajza M., Omelka J., Musil O., Mikulec P., Mikulčík R., Knot M., Hladný T. Trenér: Roman Bureš.
Od počátku utkání převzali iniciativu hosté, kteří se hned z první akce v 5. minutě ujali díky Omelkově hlavičce vedení. Po obdržené brance domácí vyrovnali hru a převzali iniciativu. Obehráli hosty a stříleli z každé pozice, ale většinou vedle nebo nad branku. V 19. minutě unikl domácí Šlechta a z levé strany střelil vyrovnávající branku domácích. Po této brance se hra vyrovnala, hrálo se oboustranně bojovně, ale hosté byli v poli lepší a ve 42. minutě se Knotem ujali vedení. A tak skončil první poločas. Po přestávce domácí znovu převzali iniciativu, ale bez úspěchu. Až v 88. mnutě Urbanec vystřelil zpoza pokutového území a po teči jednoho z obránců skóroval čímž zajistil domácím zaslouženou remízu. Kladem celého utkání byla bojovná, ale slušná hra hráčů obou mužstev.
Nejlepší hráči: Zdeněk Šlechta - Pavel Šácha

O. N. Ves B - Bánov 0:4 (0:2)
Branky: 11. Horňák L., 43. Dalajka M., 49., 68. (p) Machalík V.
ŽK: 76. Kusák M., 86. Vařecha M. - 86. Kočica M.
Diváci: 85.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Tomáš Nosek (laik), Lukáš Skočovský (laik).
O. N. Ves B: Boček A. - Vařecha M., Svoboda P., Slezák Z., Slezák V. (59. Szabo T.), Kusák M., Kosík A., Jurásek D., Jirásek A. (68. Kvapil R.), Hábl O. (59. Němec M.), Franěk P. Trenér: Michal Kusák.
Bánov: Polanský T. - Pavlíček A., Mikyska M. (56. Bulejko P.), Machalík V. (80. Velecký J.), Mahdalíček P., Mahdal L., Kočica M., Horňák L., Guryča R., Dalajka M., Brnka B. (72. Polanský L.). Trenér: Břetislav Polanský.
Hned v 11. minutě nacentroval míč z levé strany Mikyska a Horňák otevřel skóre - 0:1. Ve 14. minutě Kočica nacentroval míč Horňákovi, ale Boček vyrazil na autové vhazování. Ve 30. minutě poslal z pravé strany krásný centr Hábl, ale Slezák hlavou mířil mimo branku. Ve 43. minutě Pavlíček přihrál míč do centru Dalajkovi a ten z malého vápna uzavřel poločasové skóre 0:2. Ve 49. minutě centroval z půlky hřiště Mahdal, ten se dostal k Machalíkovi a ten střelou z velkého vápna zvýšil již na 0:3. V 68. minutě byl nařízen pokutový kop, když Jirásek fauloval Dalajku. K míči se postavil Machalík a ten umístil k pravé tyči - 0:4. V 90. minutě domácí mohli snížit ze značky pokutového kopu, ale Kvapil nastřelil pouze Polanského. Bánovští si tak zaslouženě odvezli 3 body a kdyby bylo vyšší skóre, nebylo by se určitě čemu divit.
Nejlepší hráči: Zdeněk Slezák - Lukáš Mahdal

Pitín - Babice 1:2 (1:1)
Branky: 14. Kozubík J. - 39. Horsák D., 76. Koukal P.
ŽK: 90. Švehlík F. - 60. Horsák D.
Diváci: 40.
Rozhodčí: Tomáš Mlček - Pavel Berčík (laik), Jaroslav Říha (laik).
Pitín: Urbánek P. - Vladár J. (82. Hasoň L.), Švehlík F., Navrátil M., Lukáš D., Krahula L., Kozubík J., Kozubík A., Kavka P., Jurásek L., Bureš M. Trenér: Lukáš David.
Babice: Hájek M. - Smělík M., Říha L., Poiselt A. (75. Liška J.), Macháček P., Litoš M., Litoš F., Koukal P., Körber S., Horsák D., Býček L. (80. Fusek I.).
Trenér: neuveden.
Utkání začali aktivněji domácí. Již v 5. minutě našel Krahula Kozubíka, který těsně minul pravou tyč Hájkovy svatyně. V 10. minutě po rohovém kopu Kozubík hlavičkoval do šibenice, ale Hájek vytlačil střelu na roh. Ve 14. minutě se už Kozubík nemýlil, když ho Krahula vyslal na samostatný nájezd, který proměnil. Domácí branka ukolébala a zápas přebírali postupně Babice, kterým se podařilo srovnat skore ve 39. minutě Horsákem, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Druhý poločas opět byli aktivnější domácí fotbalisté, ale nedokázali své šance zakončit brankou. Situace se opět opakovala, kdy Babice přebírali zápas do své režie. V 76. minutě využil závaru před Urbánkovou brankou Koukal. V 85. minutě mohl pojistit výsledek hostující Smělík, který stál tváří v tvář Urbánkovi, ale ten jeho střelu parádně zneškodnil. Domácí mohli v 90. minutě ještě srovnat, ale hostující tým závar před svou brankou odvrátil. A tak utkání skončilo výsledkem 1:2 pro Babice.
Nejlepší hráči: Petr Kavka - Lukáš Býček

St. Město - Hradčovice 1:3 (1:1)
Branky: 44. Šopík R. - 37 (p) a 60. Mikulec D., 68. Indra T.
ŽK: 54. Šopík R., 60. Ševčík I., 70. Svoboda O. - 88. Pavlík J., 89. Mikulec D.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Jiří Stuchlík (laik), Vladimír Hlaváč (laik).
St. Město: Adamík T. - Žajdlík J., Vaněk T., Šopík R., Ševčík I., Svoboda O., Mikulica A., Grebeň M., Daťko J., Botek J., Andrýsek M. Trenér: Radek Bouřa.
Hradčovice: Kulhavý D. - Urubčík Z., Pochylý P., Pavlík J., Mitáček L., Mikulec D., Koníček P., Indra T., Hostýnek P., Horák P. (9. Hlaváč V.), Daněk O. Trenér: Miroslav Mikulec.
Zápas ve Starém Městě byl od počátku oboustranně velmi opatrný, dění se odehrávalo především ve středu hřiště. Ke konci první půle tlačili domácí Hradčovice víc a více na svou obranou polovinu, ale paradoxně tím kdo skóroval byli hosté. Ve 37. minutě totiž vsítil z pokutóvého kopu branku Mikulec. Domácím se přece jenom v samém závěru podařilo vyrovnat z kopačky Šopíka - 1:1. Druhý poločas byl ze strany hostů daleko aktivnější a domácí se často dostávali do problémů. V 60. minutě po krásnem průniku přes tři obránce opět skóroval Mikulec. Domácím se nedařily přihrávky a z toho plynul další gól, který už znamenal výsledek 1:3. Konec zápasu byl hodně vyhrocený a z toho plynuly i žluté karty, ale stav utkání se už nezměnil a tak si Hradčovice odváží tři body.
Nejlepší hráči: Oldřich Svoboda - Dalibor Mikulec

Tupesy - Kněžpole B 1:1 (0:0)
Branky: 50. Drška M. - 77. Hruboš P.
ŽK: 28. Drška M., 79. Molek S., 82. Tříska M. - 56. Pastyřík R., 69. Palčík R., 89. Hubáček D.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Tomáš Tureček - Jiří Vávra (laik), Václav Lapčík (laik).
Tupesy: Gaura J. - Vávra P., Vávra O., Tříska M., Molek S., Maňásek M., Kubíček T., Gejdoš J. (75. Gejdoš M.), Drška M. (65. Vaculík L.), Bureš R., Bednařík J. Trenér: Antonín Šimon.
Kněžpole B: Knot V. - Pastyřík R., Palčík R., Kozelek M., Kašný R. (88. Křen M.), Kašný P., Janík V., Hubáček D., Hruboš P., Haša M. (54. Hruboš L.), Flíbor T. Trenér: Zbyněk Grubl.
V Tupesích se hrálo bojovné utkání s několika nevyužitými šancemi, kdy hned tu první nevyužil v 18. minutě Ondřej Vávra, který střílel těsně vedle. Ve 28. minutě mířil Drška těsně nad. Pak se ke slovu ve 26. minutě dostali hosté, ale hlavička Hubáčka si cestu do sítě nenašla. Ve 42. minutě se dostali opět ke slovu domácí, kdy střílel Bureš, ale také mířil těsně vedle. Poločas tak skončil 0:0. Do druhého poločasu  nastoupili domácí s větším důrazem, kterého hned využili v 50. minutě, kdy hostující obrana zazmatkovala, špatně odkopla míč a toho domácí využili - 1:0. Po tomto góle začali hosté více kombinovat, což dělalo problém domácí obraně. V 70. minutě srovnal Hruboš z přímého kopu na 1:1. Utkání se pak začalo hrát v nervózní atmosféře, což se projevilo v počtu žlutých karet. Domácí v 85. minutě ještě nastřelili břevno.
Nejlepší hráči: Ondřej Vávra - Vítězslav Knot