Bonusový bod stvrdil Bláha

Staré Město Sport 24 / 10 / 2021

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město se i ve třetím zápase přesvědčili, že v moravské skupině není žádný soupeř jednoduchý. Souboj s Ostravou však nakonec po nervydrásající bitvě zvládli a připsali si do tabulky první dva body.

STARÉ MĚSTO - Ostrava 3:2

Staroměstští vstoupili do zápasu skvěle, když parádními bloky doslova vymazali útok soupeře. A navíc skvěle servírovali, takže výrazné vedení proměnili v zisk setu. Severomoravané se však rychle oklepali, ve druhé sadě udržovali vyrovnaný průběh až do koncovky, v níž si vypracovali po tvrdém podání dvoubodový náskok, který uhájili. Vyrovnaný třetí set se na stranu VSK překlopil až v závěru. Hosté si neporadili s nepříjemným podáním Skyby, chybovali na příjmu, domácí ujeli na 22:17 a set už nepustili. Úplně opačný průběh nabídl čtvrtý set. Podáním nutili soupeře k chybám hráči Ostravy, kteří si nakonec vynutili nevyzpytatelný tie-break. Svěřencům kouče Petra Karabce se povedl začátek, vedli 9:6, v závěru 12:7 a už si vítězství pohlídali. Hosté sice ještě snížili na rozdíl dvou bodů, ale servírující Bláha následně rozhodil jejich přihrávku a domácí mohli slavit. Sety 13, -23, 18, -18, 10.

STARÉ MĚSTO: Bláha, Kozák, Kamrádek, L. Kittel, Maděra, Skyba, libero Dřímal. Střídali M. Žák, V. Žák, Kroča, D. Kittel, Mackovík.

I. liga, skupina C

1. Tesla Brno      3             0             0             0             9:2         9

2. Bučovice        2             0             0             1              6:4         6

3. Ostrava           1              0             1              2             7:9         4

4. Vel. Meziříčí 1              0             0             2             4:6         3

5. Staré Město 0             1              0             2             3:8        2