Borščití neobhájili, Horův Memoriál Orlové

Slovácko Sport 25 / 05 / 2010

Šachisté Boršic trofej neobhájili. Ve druhém ročníku Memoriálu Vratislava Hory, turnaje čtyřčlenných družstev mládeže, který je vzpomínkou na legendárního trenéra mládeže nejen na Uherskohradišťsku, se z prvenství radovala Orlová. Horovy šachové děti ukořistily stříbro, třetí místo putuje do Bratislavy.
Memoriál do hlucké sportovní haly přilákal čtyřicet týmů ze čtyř zemí, za šachovnicemi tak změřilo síly 165 šachistů z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Třebaže se pod hluckou tvrz sjely dvě kategorie (do 12 a 18 let), o prvenství si to všichni rozdali ve společném turnaji.
Favorité byli jasní, loňský obhájce Boršice v sestavě s mezinárodním mistrem Vojtěchem Plátem a Orlová s KŠN Bratislava. Plát a spol. byli nejvýše nasazeným týmem a zdálo se, že roli potvrdí. Jenže o prvenství je nakonec připravila nečekaná plichta s Veselím 2:2.
Z vítězství se tak nakonec radovala Orlová, o půl bodu zpět skončili Boršičtí ve složení Vojtěch Plát, Adam Gabriel, Luděk Volčík, Erik Pfeffer. Bronz urvali Slováci.
Z týmu do dvanácti let se nejlépe dařilo Lokomotivě Brno B, které v celkovém pořadí patřilo sedmé místo. Stříbro patří Starému Městu D (celkově 12. místo) ve složení Martina Fusková (na snímku), František Mrkus, Ondřej Stuchlý a Richard Štefaník, třetí skončilo béčko Orlové.
Součástí Memoriálu byla i simultánka velmistra Vlastimila Babuly a mezinárodního mistra Vojtěcha Pláta.