Boršice dostaly naloženo

Slovácko Sport 29 / 09 / 2016

Fotbalisté Boršic se trápí, tentokrát oslabená sestava nestačila doma na Vsetín, který nasázel sedm branek. To Straňané vyválčili tři body ve Štítné nad Vláří
Štítná n/V. - Strání 0:2 (0:1)
Domácí fotbalisté nic nevymýšleli a hráli nakopávané míče na vysoké hráče vepředu. To hosté se naopak snažili hrát kombinačně a jejich snaha se vyplatila v 16. minutě, kdy Gardian uvolnil Pilku, který šel sám na gólmana a zkušeně svou šanci proměnil, 0:1. Ve zbytku poločasu už dvě stovky diváků mnoho šancí neviděly. Strání se snažilo presinkem donutit domácí k chybám a po jedné takové byl ve vápně faulován Križák, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Po změně stran naopak podobný zákrok v hostujícím vápně posoudil jako penaltu. Ovšem domácí s ní naložili prachbídně. I přesto, že gólman Popelka vystihl její směr, na míč asi ani nemusel sáhnout, šel totiž mimo bránu. Dobře organizovaná hra Straňanů k ničemu domácí nepustila, naopak v 75. minutě Pilka z hranice velkého vápna vystřelil, gólman míč vyrazil do míst, kde byl Straňák, pro kterého nebyl problém  zavěsit do prázdné brány.
Branky: Pilka, Straňák
STRÁNÍ: A. Popelka - Haloda (46. Mimochodek), Miklovič, Gardian, Hráček, Straňák (85. Zderčík), Malíček, Križák, Valenta, Silnica, Pilka (81. Bruštík)
Boršice - Vsetín 1:7 (1:4)
Domácí nastoupili k ukání značně oslabení, neboť k pětici zraněných se při rozcvičce ještě přidal Plavšič, čímž palebná síla byla značně oslabena. Hosté této skutečnosti dokonale využili, když už  v 11. minutě svítil na ukazateli stav 0:3. Domácí snaha o korekci výsledku byla odměněna v 18. min. Kaspřákem. Ve 30. minutě jeho dělovku zastavila tyč a ve 45. minutě domácí snahu utnul pěknou gólovou střelou hostující Mydlář. V 60. minutě se na hřišti červenalo, neboť Peci dostal červenou kartu za faul a hostující Dulík za napadení hráče po odpískání. Hosté přidali ještě dvě branky v 68. a 70. minutě. Domácím nelze upřít snahu, která však na zkušeného soupeře nestačila.
Branka: Kaspřák
Boršice: Janečka - Vlček, Kaspřák, Peci, Brzica, Kopčil, Březina, Ohnutek, Plavšič (20. Andrýsek), Krsička, Bělaška.
výsledky:
Baťov - Chropyně 7:1, Bystřice p. H. - Kelč 3:2 PK, Morkovice - Vigantice 1:0, Rožnov p. R. - Fryšták 2:1, Provodov - Luhačovice 1:0

autor: sal, dvo