Boršice neměly hráče, přesto vyhrály

Slovácko Sport 23 / 02 / 2011

Sušický Kaštánek mířil čtyřikrát do černého, odnesly to Kostelany

Na zimním turnaji ve Veselí nad Moravou si oba vedoucí týmy připsaly na své konto další výhry a zvýšily tak odstup v tabulce od svých pronásledovatelů. Podobná situace je i v Uh. Brodě, kde Strání spolu s Prakšicemi zatím okupují první dvě místa a neokusily hořkost porážky. To se může změnit hned v následujícím kole, kdy oba týmy nastoupí proti sobě. Koryčany ve Starém Městě poprvé prohrály, díky dvěma výhrám se na ně dotáhlo Jalubí.

VTP Pelka Staré Město
Koryčany - Kudlovice 0:1 (0:0)
V 65. minutě rozhodl o osudu utkání Hložný, který tak vedoucím Koryčanům uštědřil první porážku v turnaji. Ve vyrovnaném utkání, v němž více bylo šancí na straně Kudlovic, zkoušel trenér Ježek babického Býčka a Lukáše Mikulíka z Napajedel.
Branka: Hložný

Sušice - Kostelany n/M 10:1 (5:1)
Nová posila sušických fotbalistů Jurek ze zlínských Pasek se proti Kostelanům blýskl dvěma brankami, čtyřmi pak nejlepší hráč utkání Kaštánek. Hosté nastoupili v kombinované sestavě. Sušický trenér Surý ještě zkoušel dva staroměstské dorostence.
Branky: Kaštánek 4, Jurek 2, Mikulík 2, Šur, Hejda - Jos. Mojžíš

Zlechov - Jalubí 1:4 (1:2)
Branky: Slavík - Ulman, Křiva, Hruška, Gajdorus
St. Město - Jalubí 2:3 (1:2)
V dohrávce minulého kola zaslouženě zvítězili jalubští, kteří se ujali vedení dvěma rychlými brankami, když té první hodně pomohla teč pravé tyče staroměstského gólmana. Po změně stran Jalubí zvýšilo, domácí v 75. opět snížili na rozdíl jedné branky, ale poté několik šancí neproměnili.

Strání - Šumice 5:0 (0:0)
Vedoucí celek turnaje nezaváhal ani ve třetím utkání a s přehledem porazil Šumice. O vítězství rozhodlo Strání až po změně stran.
Branky: Pomajbík 2, Vojtek 2, S. Popelka

Újezdec - Slavičín B 2:4 (2:1)
Po čtvrtečním přátelském utkání se Starou Turou, které skončilo vítězstvím Újezdce, došly svěřencům trenéra Ficence po změně stran fyzické síly. I přesto, že první půlku Újezdec vedl a i po změně stran si dokázal vytvořit šance, úzký kádr už na zvrat neměl. V utkání trenér zkoušel Dalibora Mikulce z Hradčovic.

O. N. Ves – Veselí dor. 2:1 (0:0)
První poločas příliš fotbalové krásy nepobral, a tak nebylo divu, že oba celky šly do šaten za bezbrankového stavu 0:0. Po změně stran převzali otěže zápasu Novovesšťané, kterým se do sestavy vrátilo již několik uzdravených hráčů. Domácí dorostenci zdramatizovali zápas až v samotném závěru, když dvě minuty před koncem snížili na 2:1. Na vyrovnání ovšem neměli síly.
Branky: Zálešák, Šálek
Boršice – Hluk 3:2 (1:0)
Do utkání Boršic s Hlukem hodně zasáhla marodka. Trenér Boršic před zápasem zjistil, že kvůli absenci sedmi hráčů nemá s kým nastoupit, a tak přesvědčil i svého syna, aby po letech oblékl dres mateřského klubu. Hlučané se museli obejít bez pěti opor, mimo jiné nastoupili oslabeni o oba hlavní brankáře. Přesto oba celky předváděly zajímavý fotbal, kterému by možná spíše slušela remíza.
Branky: Manfréd Konrád 2, Náplava – Zalubil O. 2.
Velká n. Vel. – Veselí n. Mor. 4:0 (3:0)
V utkání dvou celků z hodonínského okresu byli jednoznačně lepší fotbalisté z Horňácka, kteří si již do poločasu vypracovali uklidňující tříbrankový náskok. Po změně stran se hra více vyrovnala, ale i tak měla Velká víc ze hry. Přibližně dvacet minut před koncem nastřelila Velká břevno, a tak se skóre měnilo až v závěru, když upravila na konečných 4:0.
Branky: Pravda 3, Macko L. 1
Ořechov – Dolní Němčí 3:2 (3:0)
Dva naprosto rozdílné poločasy viděli diváci v posledním utkání víkendu na veselské umělce, když první půli fotbalisté Dolního Němčí doslova odchodili. Ořechov toho využil ke vstřelení tří branek, a to mohli být Dolnoněmčané ještě rádi. Po změně stran ovšem Dolní Němčí výrazně přidalo a začalo se nebezpečně dotahovat, takže nakonec se Ořechov bál o vítězství.
Branky: Trlida, Kapetanovič, Brim – Sládeček R., Stojaspal T.

Otrokovice U 19 - Kněžpole A 0:5 (0:2)
Kněžpolští odehráli zápas v podstatě z nutnosti, z fotbalového hlediska jim totiž vůbec nic nepřinesl. Dorostenci Otrokovic nebyli pro účastníka I. A třídy důstojným soupeřem, a tak zápas byl rozhodnut již v prvním poločase. Hosté přitom přijeli pouze s jediným hráčem na střídání, a to ještě brankářem. Klub se nyní snaží nahradit odchody a hledá posily. Novými tvářemi jsou Hýža ze Slovenska, Haša z Napajedel a klub je domluven i se Zlatým z Ořechova. V jednání je Chlachula z Otrokovic a zatím se velmi dobře ukazuje i Vlastimil Sládeček z Veselí nad Moravou.
Branky: Sládeček Vl. 2, Zlatý, Bělaška, Šustr
Nedachlebice - Malenovice 6:1 (1:0)
Podle konečného výsledku by se mohlo zdát, že Nedachlebice odehrály jednoznačný zápas. Ve skutečnosti však hra byla mnohem více vyrovnaná a o vysokém rozdílu ve skóre rozhodla mnohem vyšší efektivita účastníka I. A třídy ve druhém poločase. Nedachlebice na turnaji hrají v ustálené sestavě. Odešel jen Polášek, který se vrací do Kunovic. Naopak po jeden a půl roční pauze zaviněné zraněním se vrátil Čabala.
Branky: Dvořáček 2, Surový, Urban, Kaňovský, Soviš

Napajedla Cup
Kněžpole B - Traplice 1:3 (1:1)
Počasí v Napajedlích by zřejmě více vyhovovalo tučňákům než fotbalistům, ale přesto se hrál na tamní umělce zajímavý zápas. Po vyrovnaném prvním poločase plně převzali otěže zápasu do svých rukou fotbalisté Traplic, kteří přijeli s osmi hráči na střídání, zatímco lavička Kněžpole téměř zela prázdnotou. Při hokejovém způsobu střídání se tato výhoda projevila hlavně ve druhém poločase. Traplice zkoušejí několik nových tváří, například bratry Březinovy z Ořechova a několik hráčů z Viktorie Otrokovice. Zřejmě nejdále jsou ovšem jednání dovedena o příchodu Jakuba Kosaře z Napajedel.
Branky: Kašný - Daněk, Kolínský, Merta
Babice - Jaroslavice 1:4 (0:3)
Fotbalistům Babic se utkání s Jaroslavicemi vůbec nevyvedlo a hned od počátku tahali za kratší konec. Jaroslavice, které chtěly hrát fotbal, využily nemotornosti účastníka okresní soutěže, hrajícího bez několika klíčových opor, ke vstřelení tří branek již do poločasu a rozhodly tím vlastně zápas. Babice mají zatím dvě nové tváře, zkoušejí Oldřicha Lekeše a zatím nejmenovaného slovenského hráče.
Branka: Býček
Malenovice - Zlámanec 0:11 (0:4)
Branky: Řezníček 3, Sadil 2, Jirsák 2, Fridrich 2, Štefka, Noha
Jednoznačné utkání ve prospěch Zlámance, který proti soupeři, který nastoupil v kombinované sestavě, neměl větších problémů.