Boršice nezastavila ani vánice

Slovácko Sport 04 / 04 / 2012

Regionální celky uspěly jen napolovic

Kateřinice - Boršice 0:4 (0:1)
Domácí vycházeli v úvodu ze zajištěné obrany a tato taktika jim vydržela až do 26. minuty. V ní domácí obrana tečovala střelu Kopčila a míč skončil v opačném rohu branky. Ve druhé půli se po nezaviněné srážce zranil nejlepší hráč domácích Kotrla. Defenziva Kateřinic tím hodně utrpěla a druhou ránu jim v 70. minutě zasadil Dufek, který pod padajícím brankářem zvýšil na 0:2. Potom se strhla sněhová vánice a sudí zápas na deset minut přerušil. V 80. minutě zbytečně fauloval obránce Kuzník v pokutovém území a Dufek penaltu proměnil. Hosté závěr zápasu zvládli s noblesou, dvakrát trefili brankovou konstrukci a tečku za zápasem udělal v 90. minutě z trestného kopu Kuzma. Rozhodčí: Kozubík, 70 diváků
Branky: 70. a 80. Dufek, 26. Kopčil, 90. Kuzma.
Boršice: Blažek - Zach, Vašek, Martinec, Konrád - Brzica, Činčala, Mikulčík, Kopčil - Kuzma (87. Náplava), Dufek. Střídali: Daněk, Bernatík.
Morkovice - Hluk 3:1 (2:0)
 Hosté hrající o záchranu v přeboru přes zimu posílili a byli kvalitním soupeřem. Mohli jít také do vedení, ale jak Zlínský, tak Zalubil svoje šance promarnili. Ve 28. min. po pěkné kombinační akci celé záložní řady Morkovic poslal domácí do vedení Hladký. Ve 44. min. zvýšil na 2:0 Žourek. Druhý poločas se hosté snažili dosáhnout kontaktní branky. Nejprve Machala trefil břevno a v 65. min. střídající Hrdina snížil na 2:1. Po této brance se domácí opět probrali a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Třetí branku domácí přidali v 77. minutě. Rozhodčí Veselský. Diváků 170.
Hluk: Motyčka - A.Machala, Zlínský, J. Machala, Botek, Kachlík (78. Jurásek), Zalubil (60. Hrdina), Minařík, O. Machala, Říha (56. Hlaváček), Masařík.
Luhačovice - Uh. Brod 2:1 (1:0)
 Vedoucí branku domácích viděli diváci ve 25. min., kdy po sklepnutí míče a zaváhání hostujících zadáků se před brankaře Ondrůška dostal D. Červenka a střelou po zemi skóroval. Po přestávce se hosté nadechli k náporu, ale v jejich snažení je přibrzdil v 52. min. O. Červenka, který si nejvýše vyskočil na rohový kop a hlavou přidal druhý gól. Broďané si vytvořili převahu, zvláště v závěrečné desetiminutovce byl jejich tlak výrazný. V 75. min. dal kontaktní gól David, další šance k vyrovnání měli Hruboš a zvláště pak Dvořák, jehož šanci reflexivně zneškodnil golman Kuchař. Rozhodčí Šumšal, 150 diváků
Uh. Brod: Ondrůšek - Píštěk, David, Solařík, Uherek, Zemánek, Galuška, Dvořák, Dolina, Nevařil, Hruboš.
Dol. Němčí - Vigantice 2:1 (0:0)
Hosté ve 30. min. zahrávali trestný kop, docílili branky, která však pro postavení mimo hru nebyla uznána. Domácí se do první vážné akce dostali ve 38. min., kdy si na rohový kop naběhl Šmehlík a jeho hlavičku golman Slovák vytěsnil na roh. Ve druhé půli se obraz hry změnil, domácím se začala dařit kombinace, hráči přidali na důrazu a v 50. min. otevřel skore T. Kadlček a v 54. min. přidal Krchňáček druhý úspěch. Dolněmčané pokračovali v náporu, ale v koncovce už tak úspěšní nebyli, T. Stojaspal neproměnil samostatný nájezd na golmana hostí a další šanci promarnil T. Kadlček. Hosté v 87. min. po rychlé akci dali branku R. Vokáčem. Rozhodčí Valčík, 120 diváků.
Dol. Němčí: Hájek - Grabec, Šmehlík, Kadlček L., Zimčík, Kadlček T., Pochylý, Stojaspal T., Cmol, Stojaspal M., Krchňáček M. Střídali: Jančář, Tinka P., Škařupa
FC Vsetín - Holešov 1:1 (0:0), Bystřice p/H. - Slušovice 1:0 (0:0), 1.Valašský FC - Val. Meziříčí B 4:2