Boršice otočily za dvě minuty

Slovácko Sport 01 / 05 / 2013

Vlachovice - Boršice 1:4 (1:2)
Domácí měli raketový nástup, neboť v první minutě po úniku Hověžáka otevřel brankový účet Šimoník. V úvodní desetiminutovce ještě mohl skórovat Vavrys, ale jednu hlavičku poslal do golmana a druhou do tyče. Hosté se otřepali po dvaceti minutách a během dvou minut otočili průběžný stav, nejdříve Dufek dal vyrovnávací branku a pak Konrád úspěšně dotáhl rychlý brejk. Po přestávce už byli pány na hrací ploše hosté, kteří se dvakrát prosadili D. Klvaňou, který v 65. min. potrestal hrubku Plška a v 85. min. se trefil z trestného kopu. Další šance měl Dufek, ale skóre se již nezměnilo. Rozhodčí Slavík, 100 diváků.
Boršice: Kučík - Vašek, Mušálek, Martinec, Šustr, Konrád, Vlček, Hromada, Dufek, Klvaňa D., Činčala. Střídali: T. Klvaňa, Náplava, Daněk.
Uh. Brod - Vel. Karlovice 1:0 (1:0)
Hosté nastoupili bez dvou distancovaných hráčů a byli to oni, kteří měli první velkou šanci. Ve 2. min. Kučera hlavičkou ohrozil Ondrůška, který míč vyrazil, a dobíhající Orság minul zcela odkrytou branku. Ve 14. min. zahrozili i domácí, Pochylý ale v dobré pozici trefil jen obránce soupeře. Jediná branka zápasu padla ve 26. min., kdy se na levé straně uvolnil Dvořák, poslal centrovaný míč na Solaříka a ten se hlavou nemýlil. Ve druhé půli byli aktivnější hosté, kteří chtěli otočit vývoj zápasu a v 50. min. měl k tomu dobrou příležitost Škrobák, ale brankář Ondrůšek byl na místě. Domácí byli pod tlakem, ale několikrát využili šanci k rychlým brejkům; Mančík unikl po křídle a střídající Josefík hlavou poslal míč těsně mimo. Poslední šanci měli hosté v 83. min., ale Ondrůšek byl na místě. Rozhodčí Poláček, 130 diváků
Uh. Brod: Ondrůšek - David M., Solařík, Zemánek, David R., Vojtek, Dvořák, Pochylý, Hruboš F., Hruboš D., Mančík. Střídali: Josefík, Indra, Plšek.
1.Valašský FC - Kateřinice 3:1 (3:0), Chropyně - Luhačovice 1:0 (0:0), Slušovice - Vsetín 1:2 (0:0), Holešov - Vigantice 1:1 (0:1), Provodov - Bystřice p/H. 2:2 (1:2). 19. kolo: Uh. Brod - Boršice 3:0 kont.