Boršice sahaly po bodu

Zlínský kraj Sport 18 / 10 / 2018

Hluk - Nevšová 2:1 PK (0:1)
Diváci v Ostrožské Lhotě, kde aktuálně Hluk hraje svá domácí utkání, viděli zápas průměrné úrovně. V prvním poločase se mnoho šancí neurodilo, přesto dokázali hosté z minima vytěžit maximum, a to i za přispění gólmana Fojtíka, který při standardní situaci špatně vyběhnul a hosté tak mohli do kabin odcházet spokojenější. Po změně stran šli domácí do zápasu s tím, že s výsledkem musí něco udělat. A to se také povedlo. V 52. minutě zahrál jeden z hostujících hráčů v pokutovém území rukou a nařízenou penaltu proměnil Dohnal. Rozhodnout o třech bodech pro Hluk mohl Hanák, ale jeho hlavička si místo v bráně nenašla. V penaltovém rozstřelu byl Hluk lepší a po zásluze bral druhý bod.
Branka: Dohnal (pk)
Hluk: Fojtík - Horák, Otrusiník, Dohnal, Sedláček, Kukla, M. Machala, Zalubil, Hanák, Galuška, Nguntual Tum Thang.

Boršice - Holešov 1:2 (1:0)

Už to vypadalo, že se Boršice dočkají prvních bodů. Ale nestalo se tak. Přitom se proti Holešovu ujaly vedení ve 26. minutě, kdy se trefil Ohnutek. Po změně stran ale přišla studená sprcha v podobě vlastního gólu. V 50. minutě po centru z pravé strany nestačil domácí kapitán Kohoutek na hostujícího hráče a ve snaze ho obrat o míč do něj klepl tak nešťastně, že skončil za zády gólmana Janečky. Domácí se poté snažili držet míč co nejdál od své brány. To se jim s vypětím všech sil dařilo až do samého závěru zápasu, kdy hosté založili rychlý brejk. V obraně domácích zůstal osamocený hráč, na kterého si útočník zkušeně naběhl tak, že rozhodčí zákrok posoudil jako penaltový. V 91. minutě tak Boršice přišly o všechno. „Už musíme riskovat, pořád vymýšlíme, jak to udělat, abychom se chytli. Dnes jsme k bodům měli hodně blízko. Kluci hráli na hranici svých možností, za výkon jsem jim po zápase poděkoval. Za snahu a bojovnost by nám dnes bod slušel,“ uvedl po zápase trenér Miroslav Sečen.
Branka: Ohnutek
Boršice: Janečka - Holomčík, Konečným Novák (63. Trlida), Filipský (79. Pfeffer), Březina, Ohnutek, Krsička (46. Vrtal), Bartošík, Kohoutek, Býček. (sal)

Ostatní výsledky:
Brumov - V. Karlovice 3:0, Luhačovice - Štítná 0:1 PK, Morkovice - Provodov 4:2, Bystřice p. H. - Skaštice 0:1, Juřinka - Baťov 3:4 PK