Boršice se vyhouply díky skóre do čela

Slovácko Sport 16 / 05 / 2012

Hluk doma po přestávce rozstřílel Valachy

Kateřinice - Uh. Brod 0:2 (0:1)
Hosté do zápasu vstoupili aktivně, ale pozorný Zimek likvidoval všechny jejich šance. V 15. minutě se ale nechal překvapit nenápadným centrem Galušky, který k překvapení všech skončil v šibenici, 0:1. Vedoucí branka ale kateřinické hráče pořádně nakopla. V 25. minutě měl na kopačce vyrovnání M. Olšák, ale brankáře na čáře zastoupil obránce. Po půlhodině hry byl v pokutovém území faulován Cahlík a přesný sudí Konečný nařídil penaltu. Souboj dvou exligových hráčů vyhrál ale gólman Ondrůšek. Střelu Novosada vyrazil. Na dorážku si naběhl Drda, ale neuvěřitelně ze dvou metrů minul opuštěnou branku. V závěru první půle měl tutovku hostující Dolina, ale minul. Na druhé straně nedali jasné šance Ondra a Drda. Nástup do druhého dějství patřil Brodu. V 53. minutě rychlý brejk vyřešil Solařík a hlavičkou zvýšil na 0:2. Rozhodčí Konečný, 70 diváků.
Uh. Brod: Ondrušek - Nevařil, David, Solařík, Zemánek, Galuška, Josefík, Dvořák, Dolina, Hruboš, Popelka. Střídali: Uherek, Kubela, Jindra.
Hluk - Val. Meziříčí B 7:1 (2:1)
V souboji mužstev z chvostu tabulky byli domácí v první půli aktivnější a v 7. min. v čisté šanci Martin Zalubil přestřelil soupeřovu branku. O pět minut později se ve výborné pozici ocitl Masařík, úspěšný byl až v 19. min. Zlínský, který dostal míč do běhu a podél golmana vsítil první branku. Domácí si udržovali převahu, ale brankáře soupeře ohrožovali jen střelami z dálky. Až ve 37. min. si pohrál s obranou Martin Zalubil, přihrál Zlínskému a ten přidal svůj druhý úspěch. Hosté se ale do konce půle vzchopili a ve 42. min. snížili Malinou. Po přestávce dali domácí rychlou branku Masaříkem ve 49. min. a když v 61. min. dal Martin Zalubil dva slepené góly, hosté odpadli. Během dalších sedmi minut dal Minařík další branky a zápas připomínal hru kočky s myší. Rozhodčí Prokop, 100 diváků.
Hluk: Fojtík - Zelinka, Machala A., Masařík, Machala J., Kachlík, Minařík, Zalubil Martin, Zalubil Michal, Říha, Zlínský. Střídali: Hrdina, Tinka Z.
Boršice - Holešov 3:2 (2:1)
Souboj pronásledovatelů Morkovic připomínal v první půli spíše šachovou partii, oba celky začaly opatrně a spíše se čekalo na chybu soupeře. Tu jako první vyrobili hosté, Konrád získal míč, přihrál jej Činčalovi a ten se nemýlil - 1:0. Na druhé straně se dvakrát dostal do nebezpečné akce Křenek, jednou se vyznamenal brankář Blažek a podruhé mířil těsně vedle. Ve 27. min. důrazný Konrád sebral míč soupeři na půlicí čáře a po samostatné akci krásnou střelou zvýšil na 2:0. Ve 37. min. domácí ztratili ve středu pole míč a po rychlé akci a centru se prosadil Křenek. Po přestávce se hrál atraktivní fotbal, oba celky se snažily o vstřelení branky, hostům se to podařilo v 62. min., kdy z trestného kopu obstřelil zeď Sedlařík. V 72. min. vybojoval míč Činčala, posunul jej Konrádovi a ten do prázdné brány poslal domácí opět do vedení. V dramatickém závěru domácí vedení udrželi a vyhoupli se do čela krajského přeboru.
Rozhodčí Březáček, 300 diváků.
Boršice: Blažek - Hromada, Vašek, Martinec, Mikulčík, Kopčil, M. Dufek, Vlček, F. Brzica, Činčala, Konrád. Střídali: Brzica A., Náplava
1.Valašský FC - Dol. Němčí 3:1(1:0)
Domácí v prvním poločase hráli prakticky na jednu branku. Vypracovali si 5 jasných tutovek, ale Michal Maléř ani Boruta či Žitník nebyli úspěšní. Jediná branka tak padla z trestného kopu. Ve 27. minutě se do míče opřel Boruta a Hájek byl bezmocný. Hosté branku Majera vůbec neohrozili. Obraz hry se změnil po hodině hry. Nejdříve si na centr zprava naběhl Michal Maléř a zvýšil na 2:0. Potom domácí trošku ubrali na tempu a pustili soupeře do hry. V 86. minutě snížil Šmehlík, ale drama odmítl střídající Drápala v 88. minutě. Rozhodčí: Mrázek.
Branky: 27. Boruta, 60. M. Maléř, 88. Drápala - 84. Šmehlík.
Dol. Němčí: Hájek - Grabec, Šmehlík, Zimčík, P. Krchnáček, Kadlček, Pochylý, Cmol, M. Stojaspal, M. Krchňáček, Škařupa. Střídali: Světinský, K. Stojaspal.
Provodov - Vigantice 2:0 (0:0), Vel. Karlovice - Slušovice 2:3 (1:0), Morkovice - Bystřice p/H. 1:3 (1:1), Luhačovice - Vsetín 3:3 (0:1)