Boršice zabraly

Slovácko Sport 10 / 05 / 2018

Luhačovice - Hluk 5:2 (3:1)
Na první pohled pro Hlučany krutý výsledek, ale kdyby proměnili šance, nemuseli odjíždět z lázeňského města s prázdnou. Domácí sice vstoupili do utkání lépe, už v 9. minutě se po standardce ujali vedení. Hosté byli poté aktivnější, spoléhali na brejky a po jednom z nich ve 12. minutě Martiš vyrovnal. Poté ten samý hráč mohl poslat hosty do vedení, ale jen těsně minul bránu. To samé spálil Miroslav Machala. Když se ke slovu dostali i domácí, bylo pro hosty opět zle. Po nedůslednosti obrany to bylo ve 27. minutě 2:1 a za pár minut už 3:1. Po změně stran byli hosté opět aktivnější a byli odměněni i druhým gólem. O ten se hlavou po rohu v 51. minutě postaral opět Martiš. V dalších šancích se ale neprosadil Miroslav Machala a Bihári. I přesto, že byli v této fázi Hlučané lepší, zkušenější domácí dokázali z minima vytěžit maximum. Po rychlém brejku v 72. minutě upravili na 4:2 a 87. minutě ze standardky na 5:2.
Branky: Martiš 2
Hluk: Fojtík - M. Machala (66. Kryl), Horák, Otrusiník, Martiš, Kukla, Bihári, Zalubil, A. Machala (81. Vozár), Galuška (86. Sabo), Baroň.

Boršice - Rožnov p/R 2:1 PK (1:0)
Domácí završili svůj anglický týden utkáním se sousedem v tabulce. Utkání „o šest bodů“ odpovídal i průběh, hra se odehrávala převážně mezi šestnáctkami. Ve 27. minutě se hostující Fiurášek prodral domácí obranou, ale brankář Janečka jeho šanci bravurním zákrokem zlikvidoval. Z následného protiútoku se potvrdilo fotbalové nedáš - dostaneš a ze skrumáže před hostující brankou zavěsil domácí Kohoutek. Ve druhém poločase hosté napadali hráče už na jejich polovině. Odměnou jim byl vyrovnávací gól Saidla. V penaltovém rozstřelu rozhodla až sedmá série a pokus Lysoňka.
Branka: Kohoutek
Boršice: Janečk - Vlček (86. Holomčík), Kohoutek (80. Soldán), Lysoněk, Kopčil, Cigoš, Hastík (41. Trlida), Ohnutek, Gavenda (73. Filipský), Malý, Bělaška.

Dohrávky KP:
Hluk - Vel. Karlovice 2:1 (2:1)

V 9. minutě Hastík po nedorozumění v obraně otevřel skóre. Ve 34. minutě byl vyloučen hostující kapitán a Kopčil z penalty upravil na 2:0. Vzápětí ale hosté snížili. Po změně stran Boršice těsné důležité vítězství ubránily.
Branky: Hastík, Kopčil z pen.
Bystřice p. H. - Holešov 0:2, Kvasice - Baťov 1:4