Boršičtí mají postup na dosah

Slovácko Sport 11 / 03 / 2011

Šachisté zálohy Boršic jsou zase o kousek blíž postupovým oslavám. Dvě kola před koncem krajského přeboru stále vévodí tabulce s tříbodovým náskokem před Kroměříží B, když v okresním derby vyhráli na půdě St. Města E 4,5:3,5. S velkou pravděpodobností soutěž opustí Uh. Brod, který se po roce vrátí do krajské soutěže.
V barvách lídra nezaváhali L. Volčík a Šaňák, u domácích se radoval jen Omelka. Partie Dobeš - Fiala, Fusek - A. Gabriel, J. Burda - Pavel Náplava, B. Blaha - Petr Náplava a V. Lapčík - E. Pfeffer skončily remízou. Staré Město D remizovalo se Zlínem D 4:4 a je předposlední. Vyhráli Krča, Vávra a Štefanko, remizovali Rachůnek a Šmíd senior.
Osud Uherského Brodu je zřejmě už zpečetěn. Tým se prvního vítězství v soutěži nedočkal ani proti Napajedlům, kterým podlehl 2:6, když získala celý bod pouze J. Zpěváková. Po půlce přidali Vacula a Kolouch.
Zbylé výsledky: Rožnov p/Radh. - Kroměříž B 2:6, Vsetín - Hošťálková 3:5, Holešov B - Francova Lhota 6,5:1,5.
Pořadí: 1. Boršice B 24 (44), 2. Kroměříž B 21 (46,5), 3. Hošťálková 21 (41,5), ... 7. St. Město E 13 (36,5), ... 11. St. Město D 6 (31), 12. Uh. Brod 1 (21).