Brankářky neměly svůj den

Veselí nad Moravou Sport 16 / 11 / 2012

Interligové házenkářky Veselí nad Moravou se na desáté kolo mezinárodní soutěže určitě pokusí rychle zapomenout. Na palubovce pražské Slavie totiž od prvních minut tahaly za kratší konec a nakonec si domů odvezly potupnou desetibrankovou porážku. Tučně se pod ni podepsaly brankářky, které neměly svůj den.

Slavia Praha - Veselí n/M. 30:20
Na Veselanky čekal papírově poslední těžký soupeř podzimní části Interligy. Vyrovnanou partii ukončilo zranění hostující Štěrbové, která odkulhala za stavu 3:2.
„Má těžký výron v kotníku, takže by to naštěstí nemělo být nic dlouhodobého,“ uvedl sportovní ředitel klubu Vlastimil Procházka. Od nepříjemného okamžiku existovalo na palubovce prakticky už jen jedno družstvo. Veselí srážel hlavně nevydařený den brankářek. To na druhé straně Satrapová chytala výtečně. Rozhodnuto tak bylo prakticky už do přestávky, do kabin totiž týmy odcházely za devítibrankového rozdílu.
Po změně stran Slavia dokonce odskočila na 22:10 a nebylo co řešit. V závěru dala třicátou branku nejlepší střelkyně utkání Kutlvašrová. „Z naší strany to byl vyloženě nepovedený zápas. Slabý výkon brankářek nám nedovolil založit ani žádné rychlé protiútoky. Z tohoto pohledu nás moc netěší, že semifinále Českého poháru budeme opět hrát na Slavii,“ dodal Procházka. V dalším utkání přivítají Veselanky netypicky v pátek od 18 hodin Jindřichův Hradec. Sedmičky 3:3, vyloučení 4:2. ČK Mouleová (Slavia) za 3. vyloučení. Rozhodčí Větrovský, Zych, 110 diváků. Poločas 17:8.
VESELÍ: Zvoničová, Vyhlídalová, Nejezchlebová - Rajnohová 3, Kratochvílová, Jagošová, Štěrbová 2, Jandásková 1,Vinklárková, Viniatynská 1, Tomečková 5/2, Chmelařová 4, Fleková, Kočí 1, Salčáková 2/1.