Brankové dostihy pro Veselanky

Veselí nad Moravou Sport 17 / 01 / 2011

Téměř sedmdesát branek viděli diváci v souboji interligových házenkářek Veselí nad Moravou s Mostem. I když Fleková a spol. vyhrály jen o tři branky, otěže zápasu držely pevně ve svých rukou a zvítězily zcela zaslouženě.
Veselí - Most 36:33 (16:13)
Most, který je v interligové tabulce až na předposlední příčce, se přes zimní přestávku výrazně posilnil. Vedle nejúdernější spojky české ženské reprezentace Martinkové, jeho dres obléká exslávistka Štolfová a pětinásobná nejlepší slovenská spojka Beňušková. Tým navíc vede Tomáš Kuťka, nejúspěšnější trenér v historii Česko-Slovenska.
Veselanky od začátku udávaly rytmus hry, přičemž přiměly soupeřky k velmi rychlému tempu. V útočné činnosti se v první půli dařilo tradičně Flekové se Súkenníkovou, ke kterým se přidala Tomečková. Most se snažil otupit sílu Veselí nasazením střídavé osobní obrany na Flekovou a Kočí, ovšem domácí hráčky si s tím dokázaly poradit. Velkou zásluhu na tom měla Drotárová, která se ve druhé půli rozjela do nebývalých obrátek, a Mostu nepomáhaly ani přesilovky. V samotném závěru se na hřišti objevila po návratu z Ukrajiny Korniichuk, která se vzápětí uvedla brankou. „Zápas jsme měli plně pod kontrolou. Doufal jsem sice ve vyšší výhru, ale s výsledkem jsem spokojen,“ uvedl po zápase trenér Veselí Peter Sabadka. „I když jsme se oproti pohárovému klání výrazně zlepšili, Veselí vyhrálo zaslouženě,“ přizvukoval Kuťka. Sedmičky 2/2:5/4, vyloučení 3:1. Rozhodčí Hanák, Kosmák, 300 diváků.
VESELÍ: Černá, Zvoničová - Kratochvílová 1, Drotárová 7, Jandásková 1, Viniatinská, Tomečková 4, Chmelařová 5, Fleková 5, Súkenníková 7, Kočí 5/1, Korniichuk 1/1.