Brány Final Four neodemkli

Uherský Brod Sport 21 / 06 / 2018

Inlinehokejisté IHC Uherský Brod si extraligové Final Four nezahrají. Ve čtvrtfinálové sérii s Hradcem Králové totiž vyhořeli jak papírový čertík a sezona pro ně skončila.
Hradec Králové - UH. BROD 9:3
O osudu zápasu rozhodlo už úvodních pět minut, po kterých na ukazateli skóre svítil stav 4:0. Východočeši pak měli zápas pod kontrolou a udělali první krok k postupu do Final Four.  Broďané se střelecky prosadili až v patnácté minutě, kdy Mahdala překonal J. Vaněk. Jiskérka naděje na zdramatizování svitla svěřencům kouče Zbyňka Kůdely na začátku třetí části, kdy sice nevyužili přesilovou hru, ale krátce po ní snížil Pavlůsek. Jenže tím jen podráždil „hada bosou nohou“ a výsledkem byly další tři branky v uherskobrodské síti. Za stavu 8:2 se zápas dohrával jen z povinnosti. „Výsledek hovoří za vše, domácí byli jasně lepší. Doufám, že do druhého zápasu vstoupíme lépe a série aspoň zdramatizujeme,“ komentoval porážku Kůdela. Stav série 1:0. Branky: Vaněk, Pavlůsek, Gazda. Čtvrtiny 4:0, 1:1, 3:1, 1:1.
Hradec Králové - UH. BROD 10:5
I když v odvetě Broďané rychle prohrávali, do konce první části snížili na rozdíl jednoho gólu a dlouho drželi se soupeřem krok. Ani stav 4:1 v polovině zápasu nebyl nehratelný, jenže ve třetí části přišel zlom. Královehradečtí ji vyhráli 5:0 a nebylo co řešit. Nic na tom nezměnila ani poslední čtvrtina, ve které domácí vyfasovali několik dvouminutových trestů a Broďané čtyřmi góly během 271 sekund korigovali na přijatelný výsledek. O šestý gól je po střele Budila připravila tyčka. „Druhé utkání bylo z domácí strany ještě lepší, takže jsme neměli příliš šancí. Za stavu 10:1 jsme zápas už víceméně dohráli,“ uvedl Kůdela. Branky: Budil, J. Vaněk, Pavlůsek, P. Vaněk, Mrázik. Čtvrtiny 2:1, 2:0, 5:0, 1:4. Konečný stav série 2:0.
UHERSKÝ BROD: O. Haloda - M. Haloda, Surý, J. Vaněk, Hložánek, Heča, P. Vaněk, Budil, Gazda, Mikulec, Pavlůsek.

autor: Petr ČECH