Bravo! Blizňák pálil šestkrát

Hluk Sport 31 / 03 / 2016

I když v rozlučce skalpovali i do baráže postupující Horní Suchou, zůstali florbalisté Spartaku Hluk bez medaile. V konečném účtování divize jim patří „až“ čtvrté místo. V závěrečném dvoukole totiž neměli osud ve svých rukou, museli čekat na zaváhání Šumperka.
HLUK - Telnice 9:7
Hlučané soupeře od začátku zmáčkli, tlačili se do šancí, ale v první třetině se radovali jen jednou po ráně Lukáše Blizňáka, který prožil výjimečný zápas. Ve 30. minutě už totiž slavil hattrick a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Telnice se však nepoložily, během pěti minut skóre otočily. Jenže domácí měli nezadržitelného Blizňáka, který při vlastním oslabení srovnal, a vzápětí je rozjásal Duda. Jelikož Spartak hrál už pouze na dvě pětky, soustředil se na pozornou obranu a brejky. Jeden z nich nezakončil nikdo jiný než Blizňák, který své galapředstavení zakončil v samotném závěru, kdy šestým gólem zvyšoval už na 9:6. Hosté pak ještě snížili, ale víc už nestihli. „Po většinu času jsme byli nebezpečnější, hráli jsme s větším nasazením, bojovností a důsledně plnili taktické pokyny, což se vyplatilo. Skvělou formu předvedl Blizňák, šest branek v jednom zápase, to se nepodaří každý den,“ smekl hrající kouč Pavel Rochovanský. Branky: Blizňák 6, Duda 2, Olbert. Třetiny 1:0, 4:4, 4:3).
HLUK - Horní Suchá 6:5
Tečku za sezonou udělali Hlučané v Kunovicích, kde přivítali jasného vítěze soutěže Horní Suchou. Diváci se od začátku nenudili, šance střídala šanci a možná překvapivě aktivnější byli domácí, kteří po první třetině vedli 3:1. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, spartakovci dál zasypávali střelami brankáře Horní Suché, jenže s koncovkou si netykali. A tak soupeř srovnal krok. Střeleckou smůlu prolomil až Olbert, kterým vrátil domácím vedení. V poslední části měli plné ruce práce rozhodčí, kteří rozdali 30 trestných minut a dvakrát vytáhli červenou kartu! Jako první ji zblízka uviděl hostující gólman a vzápětí domácí Zábrana. V přesilových hrách se skóre dostalo na 5:5, schylující se prodloužení měl šanci odpískat Olbert, jenže neproměnil trestné střílení. Prodloužení se však nakonec dlouho nehrálo, hned v první minutě se totiž prosadil Duda. „Opět divácky velmi atraktivní utkání, kterému nechybělo prakticky nic. Bohužel, o plný bodový zisk nás připravila naše nedisciplinovanost,“ posteskl si Rochovanský. Branky: Olbert 3, Duda 3. Třetiny 3:1, 1:2, 1:2 - 1:0.
1. Horní Suchá    18    2    1    1    211:118    59
2. Krnov    16    1    1    4    216:156    51
3. Šumperk    14    0    0    8    161:148    42
4.  Hluk    12    1    2    7    170:129    40
5. Telnice    12    1    1    8    167:139    39
6. Ostrava    11    3    0    8    161:124    39
7. Brno B    12    0    0    10    143:125    36
8. Holešov    10    0    2    10    126:141    32