Bravo! Dragoni vyrovnali rekord

Ostrožská Nová Ves Sport 20 / 09 / 2016

Dračí posádka ONV BOX získala na mistrovství republiky podruhé za sebou devět medailí

Devět medailí, ale ani jedna zlatá. Taková je bilance dragonů z Ostrožské Nové Vsi na republikovém šampionátu dračích lodí v Račicích. Posádka ONV Box vybojovala na oblíbeném kanále tři stříbrné a šest bronzových medailí.
„Třešinka na dortu v podobě titulu samozřejmě chybí, ale i tak se vracíme domů spokojeni. Konkurence byla obrovská, dokonce se na trati objevila i posádka z Maďarska,“ prozradil Zbyněk Ondračka, pravý háček novoveských dragonů a bývalý vynikající rychlostní kanoista.
Jelikož se mistrovství republiky jelo premiérově i v desítkových lodích, organizátoři rozdali 15 sad medailí.
V menších lodích závodili dragoni na 200 a 2000 metrů, v tradičních lodích pak změřili síly ještě na 500 metrů, a to vždy ve třech kategoriích - muži, ženy a mix.
Jedenáctičlenná posádka (včetně bubeníka - pozn. autora) od Kunovské tabule vybojovala stříbrné medaile na 200 metrů mix a muži. „V mixu jsme až do finiše usilovali o zlato, ale nakonec byli v cíli o dvě desetiny pomalejší. Je to škoda, ale soupeř byl prostě lepší,“ uznal sportovně Ondračka. Třetí stříbro přidala „21“ na trati 500 metrů mix, který ještě dojel třetí na dvoustovce. Muži přidali bronz na 500 a 2000 metrů a ženy byly třetí ve všech kláních (200, 500 i 2000 m).
„Získali jsme stejně medailí jako loni a vyrovnali tak historické maximum, jen chybí ta zlatá. Udělali jsme tak důstojnou tečku za sezonou,“ uzavřel Ondračka.