Bravo! Prodrali se do finále!

Sport 15 / 03 / 2011

Volejbalisté Starého Města završili otočku

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město dokázali takřka nemožné. I když v semifinálové sérii na tři vítězné zápasy prohrávali s Dobřichovicemi 0:2, dokázali utéct hrobníkovi z lopaty a po sobotním pětisetovém vítězství ve středních Čechách slaví postup do finále! V bitvě o vítězství a právo postupu do extraligy je čekají České Budějovice.
Dobřichovice - Staré Město 2:3 (23, -22, -22, 22, -9)
Staroměstští úspěchu podřídili všechno. Kouč Petr Karabec mimochodem hráčům naordinoval speciální středeční trénink ve sportovní hale v Ostrožské Lhotě, která nabízí stejné specifické podmínky jako dobřichovická aréna.
Do zápasu šli Svoboda a spol. maximálně soustředění a po vyrovnaném začátku si vytvořili dvoubodový náskok, který drželi až do stavu 19:17. Jenže v koncovce si neporadili s přihrávkou servisu, Dobřichovice srovnaly a v závěru s trochou štěstí proměnily hned první setbol. Druhý set se vyvíjel ve prospěch domácích až do stavu 20:16. Jenže pak se trenéru Karabcovi podařil skvělý tah, když při dvojstřídání (Kamler - Paták, Ferenec - Karabec) sám nastoupil na plac. Ve dvou postaveních borci ze Širůchu nejprve otočili na 21:20 a následně po nepříjemném servisu Skyby úspěšně zvládli koncovku. Třetí sadu pro změnu rozjeli lépe hosté, kteří si drželi tříbodový odstup až do stavu 18:21. Soupeř ještě srovnal, ale na druhý únik po servisu Svobody už zareagovat nedokázal. Setbol proměnil smečovaným servisem střídající Maděra. Ve vyrovnaném čtvrtém setu se v závěru domácí „utrhli“ a tříbodový náskok dotáhli až k zisku setu. Tie-breakovou loterii hosté skvěle rozjeli, po plachtícím servisu Skyby se ujali vedení 5:1 a při změně stran vedli 8:4. Definitivně pak poslal Dobřichovice do kolen střídající Maděra. Po jeho smečovaném servisu domácí chybovali, náskok hostů vzrostl až na 13:4 a bylo vymalováno. Po vítězném útoku Ermana nebrala staroměstská radost konce... Konečný stav série: 2:3
STARÉ MĚSTO: Svoboda, Ferenec, Koláček, Skyba, Erman, Pecháček, Paták, Karabec, Maděra, Kamler.

autor: PETR STRAKA