Bravo, slovácký trojlístek v elitní čtyřce!

Slovácko Sport 21 / 12 / 2009

Hokejisté z Uherskohradišťska si podmaňují krajskou ligu, trnem v oku jsou trenérům pouze nepřesní sudí

Už podruhé za sebou bylo trio týmů Uherskohradišťska v krajské lize stoprocentně úspěšné. A přitom se všichni představili na ledě soupeřů! Nejvíce se překvapivě nadřeli hokejisté Uh. Hradiště, kteří v závěru bránili vítězství 5:4. Avšak ubránili a stále zůstávají neporaženi!
Vyškov - Uh. Hradiště 4:5 (2:3, 0:0, 2:2)
Kdo zastaví hradišťskou mašinu? Letos už nikdo! I když Vyškov ji málem přibrzdil... Favorit totiž vstoupil do souboje na ledě předposledního celku neskutečně vlažně a zákonitě pykal. Na začátku třinácté minuty už prohrával 0:2!
Jenže pak se Sakrajdovi boys probudili a ještě do první sirény skóre otočili. Na druhý úder domácích zareagoval po dvanácti sekundách Andrýsek, kterému pak v 16. minutě namazal v přesilové hře Pšeja a bylo vyrovnáno. Vyškovští se ještě nevzpamatovali a inkasovali potřetí. Boháčovou přihrávkou do jízdy nepohrdl Schuster a střelou po ledě poslal puk k tyčce. Po přestávce hosté drželi taktovku zápasu ve svých rukou, jenže z plejády šancí nevytěžili jediný gól, když naráželi na neprostupnou hráz jménem gólman Janků. Zuby si na něm vylámali Barák, Schuster i Gajdošík. A tak přišel trest. Po 41 sekundách poslední části vyrovnal Dobeš. Vyškovská radost ale neměla dlouhého trvání, brzy odpověděl Žaluda a po něm Boháč. Domácí už stihli pouze korigovat, nic platná jim nebyla ani závěrečná hra bez brankáře, při níž Schuster a V. Kartusek minuli prázdnou klec... Branky: Andrýsek 2, Schuster, Žaluda, Boháč.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Pšeja, Sladký, Horsák, T. Kartusek, Pochylý - Andrýsek, Novák, V. Kartusek - Schuster, Boháč, Gajdošík - Žaluda, Barák, Šupka.
Kroměříž - Uh. Brod 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Hokejisté Uh. Brodu se rovněž v závěru roku 2009 parádně rozjeli. Vítězstvím v Kroměříži navlékli na šňůru neporazitelnosti už šestý korálek (5-1-0 31:10) a stále pronásledují vedoucí tandem Uh. Hradiště, Moravské Budějovice.
Na Hané se odvíjelo málovídané „divadlo“, které proložilo až nezvykle mnoho přestávek. Kromě dvou tradičních se totiž několikrát pokazila časomíra a třikrát opravovala branková konstrukce, která „vyskakovala“ z ledu... A tak se ani hráči nedostali do pořádného tempa.
Broďané však měli od začátku mírně navrch a záhy otevřel skóre Marek, který po milimetrové přihrávce od Gergely prostřelil brankáře Hanáků. Jenže pak zaúřadoval rozhodčí, který domácím uznal vyrovnávací gól do posunuté klece... Protesty Broďanů byly naprosto zbytečné. Pocit křivdy je však nerozhodil, ale naopak vyprovokoval k pomstě, kterou zosnoval kdo jiný než střelecky produktivní Marek. V prostřední části se obraz hry nezměnil, hosté stále byli lepší, ale  rozmáchnout křídly jim znemožnily technické nedostatky na stadionu a taky ukrutná zima. Do černého tak zamířil jen Suhrada, který po úniku s Kubišem poslal puk parádním golfákem pod víko. A když v poslední třetině zvýšil po parádní individuální akci Kubiš, který se prosmýkl mezi dvěma obránci a blafákem zostudil gólmana, bylo vymalováno. Branky: Marek 2, Suhrada, Kubiš.
UH. BROD: Kůdela - Masař, Bahula, Březík, Hlatký, Přikryl, Surý - Suhrada, Peterka, Kubiš - Marek, Gergela, Vančura - Krchňáček, Hasoň, Šiller.
Velká Bíteš - Uh. Ostroh 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Letošní derniéru chtěli Ostrožané zakončit vítězně, což dali najevo hned od úvodního buly. Ještě neuběhla ani minuta, když si Němčický nabruslil zpoza klece rovnou před gólmana, kterého si položil, a pohotově zakončil. Ještě než se domácí stihli oklepat ze studené sprchy, lovili puk ze sítě podruhé. Zasloužil se o to Peprníček. Zaskočený soupeř se nezmohl na žádný odpor, a tak hosté pálili o sto šest. Při domácích stálo štěstí a dobře postavená branková konstrukce. Tři trefené tyče mrzely hosty ve druhé třetině, v níž Velká Bíteš srovnala na 2:2. S tím nesouhlasil v přesilovce Ťok. Poslední slovo domácích bylo srovnání na 3:3, ale tahanice rozsekl Zdeněk Kučera, který nejprve využil početní převahy a poté zpečetil vítězství. Branky: Z. Kučera 2, Němčický, Peprníček, Ťok.
UH. OSTROH: Tuček - Frolek, Klauda, Fekiač, Jurásek, R. Kučera - Němčický, Zalubil, Ťok - Kolář, Rapant, Z. Kučera - Vitoslavský, Volčko, Peprníček.

autor: ceh, hol, hor