Bravo! Vynutili si pátý duel

Staré Město Sport 08 / 03 / 2011

Volejbalisté Starého Město smetli na Širůchu Dobřichovice a stále sní sen o finále

Finálový sen prvoligových volejbalistů VSK Staré Město žije! Svoboda a spol. využili síly domácího prostředí na Širůchu a utekli hrobníkovi z lopaty. A jejich výkon budí u soupeře před pátým rozhodujícím zápasem semifinálové série play-off respekt. Dobřichovičtí totiž odjížděli domů jako zpráskaní psi...
Staré Město - Dobřichovice 3:0 (22, 17, 22)
Kouč Petr Karabec stále postrádal ústředního nahrávače Kamlera, za kterého však výborně zaskočil Ferenec. Domácí se po nervózním začátku rozjeli dříve, dobrými bloky a důrazným útokem postupně získali dvoubodový náskok, který drželi až do vyrovnané koncovky. A druhý setbol za stavu 24:22 „proměnili“, když hosté zkazili servis... Staroměstským po zisku úvodního setu narostla křídla, po výborné hře na síti i v poli vybojovali výrazné vedení až 19:12, které si bez větších problémů pohlídali. Ve třetím setu sice trochu polevili, Dobřichovice vedly 9:6 a 11:7, ale pak už zase tahaly za kratší konec. Staré Město v jednom postavení po nepříjemném servisu Skyby vyrovnalo a definitivně odpor soupeře zlomil servírující Svoboda, který dovedl tým až k vedení 17:12. Závěr už si domácí pohlídali, když proměnili druhý mečbol a společně s vyprodanou halou slavili kontaktní vítězství. Stav série: 1:2
Staré Město - Dobřichovice 3:0 (21, 23, 14)
Sobotní duel byl zpočátku vyrovnanější, neboť do sestavy hostů naskočil smečař Jarolím, bývalý reprezentant, ale Staroměstští z nastavené laťky neslevili. K útoku zavelel kapitán Svoboda, který výborným servisem rozhodil přihrávku soupeře a přispěl k výraznému vedení 19:11. Dobřichovičtí sice postupně náskok snižovali, ale ztrátu prvního setu už neodvrátili. Ve druhém Středočeši ještě více zabrali, přidali na razanci servisu a zlepšili se i ve hře na síti a Staré Město jen dotahovalo až pětibodové manko (6:9, 9:14). Hosté ještě vedli 20:19, ale úspěšnými bloky po servisu Skyby domácí otočili na 22:20 a v dramatické koncovce vedení uhájili. O osudu zápasu nakonec rozhodl úvod třetího dějství. Karabcovi boys získali vedení 4:0 a při servisu Ference a blokařské sestavě na síti Pecháček, Koláček, Svoboda utekli až na 11:2.  A pak už nebylo co řešit. Stav série: 2:2
O druhém finalistovi - soupeři Českých Budějovic - rozhodne sobotní pátý rozhodující zápas v dobřichovické hale.
STARÉ MĚSTO: Svoboda, Skyba, Koláček, Erman, Pecháček, Ferenec, Špalek, Janouch.

autor: PETR STRAKA