Břestek doma padl už do poločasu

Slovácko Sport 18 / 08 / 2010

Okresní přebor 2. kolo

Břestek - Uh. Ostroh 2:4 (2:4)
Branky: 15. Lahola I., 45. Krystýn T. - 6. Durna M., 11. Kunovjánek M., 32. Boček L., 34. Procházka Z.
ŽK: 45. Lopata M., 72. Kočiš P., 87. Kunovjánek M. (Uh. Ostroh).
Rozhodčí: Milan Katrňák - Zdeněk Tománek (laik), Jiří Boček (laik).
Břestek: Jakoubek P. - Zelinka P. (76. Smělík M.), Zámečník M., Stuchlík J., Plevák L., Navrátil T., Lahola I., Křemeček J. (46. Šmatelka J.), Krystýn T. (84. Crla M.), Jurča P., Čagánek P. Trenér: Petr Stýskal.
Uh. Ostroh: Mrkva J. - Procházka Z., Mrkva T. (84. Roubal A.), Lopata M. (60. Jurásek Z.), Kunovjánek M., Kolář M. (73. Horák M.), Kočiš P., Hlůšek Š., Durna M., Čápek J., Boček L. Trenér: Petr Zajíc.
Hosté začali lépe, už v 6. minutě se ujali vedení Durnovou střelou k tyči po přihrávce Lopaty. O 5. minut později hosté zvýšili opět střelou k tyči Kunovjánkem. V 15. minutě zahrával přímý kop Plevák k odraženému míči se dostal domácí Zelinka a snížil na 1:2. Ve 32. minutěš unikl Procházka po pravé straně a z následné přihrávky Boček technickou střelou překonal Jakoubka. O 2. minuty později hosté zvýšili Procházkou. V závěru prvního pološasu snížil Krystýn tečovanou střelou. V 51. minutě zahodil šanci hostující Procházka, obrana jeho šanci proměnila vrohový kop. O minutu později postupoval Kunovjánek sám na brankaře, ale nepodařilo se mu ho přelobovat. V 74. minutě osamocený Zámečník nevyužil šanci ke snížení stavu a v 85. minutě pro změnu neproměnil svoji šanci hostující Procházka.
Nejlepší hráči: Igor Lahola - Zdeněk Procházka

Jarošov - Nivnice 0:3 (0:1)
Branky: 43., 60. Skočovský D., 81. Suchý R.
ŽK: 38. Grebeníček P., 52. Kováč P. - 65. Bartoš A., 70. Máčalík M.
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Petr Hanáček (laik), Horymír Konrád (laik).
Jarošov: Kolaja L. - Zajíc T., Vyorálek J., Sedláček V., Oharek V. (50. Vandírek L.), Malina L., Malina J., Kováč P. (82. Šurmánek J.), Grebeníček P. (59. Sedláček R.), Bartoň P., Abrhám R. Trenér: Radek Vyoral.
Nivnice: Gregor L. - Velecký V., Suchý R. (85. Plessner O.), Skočovský D., Michalec J., Máčalík M., Krajčovič Z. (87. Popelka P.), Holboj M. (50. Bartoš A.), Bortel L., Boďa M., Švajda D. Trenér: Ladislav Kalina.
Hosté z Nivnice nastoupili v Jarošově s odhodláním a hned od začátku utkání zatlačili domácí na jejich polovinu. Vytvořili si i šance, ale obrana domácích a nemohoucnost hostujících útočníků zavinily, že se hosté nemohli dlouho prosadit. Nakonec ve 43. minutě, po centru, naběhl Velecký a přihrál Skočovskému. Pro toho už nebyl problém dorazit míč do branky domácích. Domácí si za první poločas vypracovali pouze jednu šanci. Do 2. poločasu šli domácí s větším odhodláním, vyrovnali hru, mohli dosáhnout i branky, ale nedali... Naopak hosté nejprve Boďou nastřelili břevno a poté zvýšili Skočovským v 60. minutě na 0:2. Po této brance aktivita domácích viditelně ochabla a v 81. minutě jejich naděje definitivně pohřbil Suchý - 0:3. Hosté mohli vedení ještě zvýraznit. Skočovský obešel domácího brankáře, kterého ale na brankové čáre zastoupil jeden z obránců. I když oba trenéři provedli změny, Nivnice si po zásluze z Jarošova odvezla tři body.
Nejlepší hráči: Tomáš Zajíc - Dušan Skočovský

Kostelany n. M. - Drslavice 1:3 (1:3)
Branky: 25. (p) Mojžíš Julius - 7. Dýmal P., 9. Kňazeje T., 12. Orlovský M.
ŽK: 88. Marek D. - 61. Machálek I., 77. Kňazeje T., 89. Dýmal P.
Diváci: 90.
Rozhodčí: Lubomír Drozdy - Josef  Rychlík (laik), Jan Javor (laik).
Kostelany n. M.: Vávra J. - Ventrča J., Šťastný P., Šimík D., Mojžíš J., Mojžíš J., Marek D., Chmelař D. (71. Herzog L.), Facalka R. (46. Pospíšil J.), Dvouletý R., Fiala P. Trenér: Tomáš Šťastný.
Drslavice: Hroch M. - Věrný R. (26. Ševčík P.), Vacula P., Šobáň J., Orlovský M., Mikulinec R., Machálek I., Kupec M., Kňazeje T., Dýmal P., Bureš P. Trenér: Přemysl Přecechtěl.
Utkání se hrálo za pěkného počasí. Hosté vtrhli do zápasu jako uragán, útoky se valily na domácí bránu v neustálem sledu. V 7. minutě udeřili Dýmalem, který dorážel tečovanou střelu na 0:1. V 9. minutě vystřelil Kňazeje z pravé strany, domácí brankář míč nezachytil a hosté vedli 0:2. Hosté i po dvou brankách neustále útočili. Ve 12. minutě Orlovský zvýšoval už na 0:3. Po této brance se domácí uklidnili, zvýšili bojovnost a ve 25. minutě kopali po faulu hostující obrany pokutový kop. Mojžíš tak snížil na 1:3. Ve 2. poločase domácí zvýšili obrátky, zpřesnili hru, měli i šance. Tu největší promarnil Dvouletý, který hlavičkou z blízka trefil tyč. Hosté si vypracovali tři vyložené šance, z malého vápna ale pokaždé branku přestřelili.
Nejlepší hráči: Jaromír Ventrča - Petr Dýmal

Nedakonice - H. Němčí 6:1 (3:0)
Branky: 6., 9., 25. Klečka J., 53. Belák M., 61. Lukůvka M., 80. Vojtek Z. - 60. Janeček P.
ŽK: 73. Stupka J. (Nedakonice).
Diváci: 110.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Jaroslav Andrýsek (laik), Roman Macalík (laik).
Nedakonice: Ondřej M. - Šoustek P., Šňupík P., Stupka J., Sklenář J., Petek M. (61. Bilavčík R.), Lukůvka M., Král T., Klečka J., Hladký J. (55. Vojtek Z.), Belák M. (75. Trubačík M.). Trenér: Roman Sklenář.
H. Němčí: Rybnikář P. - Zimčík T., Tureček M., Srnec D. (36. Jančařík F.), Malík T. (84. Tureček P.), Kadlček V., Janeček P., Huňka V., Hanák D., Fábry J., Bahula L. Trenér: Lubomír Zámečník.
V Nedakonicích se představil nováček z Horního Němčí. Hostům nevyšel hned úvod zápasu, první branku inkasovali už  v 6. minutě. Autorem byl Klečka, který se prosadil ještě v 9. minutě a 25. minutě, kdy získal čistý hattrick. Domácí měli i nadále dobré střelecké příležitosti, paradoxně však mohli v závěru první půle obdržet branku, když se neprosadil Janeček. Ve druhé půli se diváci dočkali branky rovněž v 6. minutě, autorem byl Belák. V 60. minutě snížil na 4:1 Janeček. Za minutu však z trestného kopu navýšil vedení Nedakonic kapitán Lukůvka. Gólový účet zápasu uzavřel v 80. minutě střídající Vojtek, který stanovil konečný výsledek na 6:1.
Nejlepší hráči: Jaromír Klečka - Petr Janeček

Nezdenice - Polešovice 4:0 (2:0)
Branky: 21., 48. Bachůrek M., 26. Kalina P., 75. Mikliš M.
ŽK: 55. Sviták P., 70. Kolínek L. - 53. Kotek R.
Rozhodčí: Radek Michalec - David Šimoník, Rostislav Kotačka.
Nezdenice: Mikulec P. - Sviták P., Mikliš M., Lux R., Kolínek R., Kolínek L., Kociňák J., Kandrnál P., Kalina P., Bachůrek M. (56. Šašinka O.), Adámek R. (74. Uličník J.). Trenér: Josef Pospíchal.
Polešovice: Andrýsek J. - Svoboda O., Kotek R. (61. Tringela J.), Korvas Z., Korvas R., Kordula T., Janík Z., Janík M., Hasoň J., Dvouletý L., Černoch M. Trenér: Radek Svoboda.
Utkání se hrálo v mírném tempu, více ze hry měli domácí. V prvních dvaceti minutách si ani jedno mužstvo nevytvořilo vážnější šanci. Vše se změnilo ve minutě 21. minutě, kdy domácí Bachůrek střelou ze šestnáctky prostřelil hostujícího Andrýska. Chvíli na to zahrávali domácí rohový kop, ve skrumáži se nejlépe zorientoval Kalina, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Hosté si poté dokázali vytvořit několik šancí, ale bez gólového efektu. Chvíli po změně stran, ve 48. minutě, přidali domácí zásluhou Bachůrka svůj třetí gól. Po centru z pravé strany na Luxe, který míč pustil, se ocitl sám před prázdnou bránou znovu Bachůrek a bylo to 3:0. Polešovice se i za nepříznivého stavu snažily s výsledkem něco udělat, nastřelily břevno, ale následná dorážka šla mimo. Domácí potvrdili své vítězství Miklišem, který vymetl pravý roh Andrýskovy branky - 4:0. Nezdeničtí mohli ještě přidat i pátou branku, ale Andrýsek byl tentokrát proti a bravurním zákrokem vychytal Luxe.
Nejlepší hráči: Miroslav Mikliš - Martin Černoch

Os. Lhota - Boršice u Bl. 4:1 (2:1)
Branky: 6., 54., 60. Štergenich P., 25. Jurčeka J. - 44. Hotař M.
ŽK: 51. Štergenich P., 73. Pešík E., 78. Štergenich J. - 66. Stojaspal M.
Diváci: 150.
Rozhodčí: Roman Bednář - Petr Hanáček (laik), Zdeněk Doležal (laik).
Os. Lhota: Šicha Z. - Žajdlík S. (54. Malušek T.), Žajdlík M., Zbořil F., Štergenich P., Štergenich J., Pešík E. (80. Zbořil S.), Kusák M. (66. Halač J.), Kotačka O., Jurčeka J., Doležal M. Trenér: Josef Dominik.
Boršice u Bl.: Humpula J. - Tomšic R., Stojaspal M., Slaník J. (54. Ježek T.), Nožička J., Kusenda P., Ježek P., Hotař M., Halík M. (57. Kusenda R.), Gal J., Bilík V. (69. Šimek R.). Trenér: Vítěslav Kaštánek.
Utkání na dobře připraveném terénu zahájila obě mužstva bojovně a bez zbytečného bránění. V 6. minutě byl na hranici pokutového území hostí faulovaný Jurčeka a z nařízeného přímého volného kopu Štergenich obstřelil zeď a míč zasunul vedle levé tyče. V 9. minutě se hosté dostali do vyložené gólové šance, ale brankař domácích stačil vytlačit míč na roh. Ve 25. minutě dostal do běhu míč Jurčeka na hranici ofsaidu. Všichni očekávali, že pomezní bude signalizovat postavení mimo hru, avšak ten nechal hru pokračovat. Útočící hráč obešel brankaře a zvýšil na 2:0. Zdálo se, že tahle branka hostující položí, ale opak byl pravdou. Ve 34. minutě hezky centroval za obranu Tomšic, Nožička však šanci promarnil. Ve 44. minutě přišla nejhezčí akce hostujícího celku. V  půli vybojoval míč Hotař, po několika rychlých narážečkách se ocitl v pokutovém území a zvýšil na 2:1. Ve druhém poločase hra upadla do průměru, avšak v 54. minutě se ze 30 metrů volejem do šibenice trefil Štergenich - 3:1. V 59. minutě Žajdlík nastřelil břevno, hosté byli pod velikým tlakem. V 60. minutě využili domácí hráči špatného vhazovaní, následoval protiútok po pravé straně a Štergenich získal hattrick.
Nejlepší hráči: Patrik Štergenich - Marek Hotař

Traplice - Vlčnov 1:3 (1:0)
Branky: 42. Trávníček Václav - 49p., 64. Kameník J., 63. Chmelina M.
ŽK: 8. Pekárek Radek - 1. Kašpařík Pavel
Diváci: 140.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Roman Obdržálek (laik), Zdeněk Zapletal (laik).
Traplice: Vávra J. - Trávníček V., Škarek L. (72. Valér T.), Slavík J., Pekárek R. (85. Kolařík L.), Obdržálek M., Merta Z., Měrka M. (76. Blecha L.), Kolínský T., Kamarád J., Březina T. Trenér: Karel Světnička.
Vlčnov: Hlaváček V. - Zemek P., Tomala K. (72. Mikulec P.), Tomala J., Slovák J., Matějíček M., Křapa L. (46. Havlík R.), Konečný R. (88. Indra J.), Kašpařík Pavel, Kameník J., Chmelina M. Trenér: Ivo Šimčík.
V Traplicích se celých 90 minut hrál vyrovnaný fotbal, ale po chybách domácích vyhráli Vlčnovští zaslouženě. Hned v 10. minutě Trávníček centroval míč z pravé strany, přihral Mertovi, ten ali minul. Ve 42. minutě rozehrál Kamarád rohový kop, přihrál na vápno Trávničkovi a ten otevřel skóre -  0:1. Ve 49. minutě se po pokutovém kopu podařilo Kameníkovi srovnat. Ve druhém poločasu byl fotbal o něco živější. V 63. minutě dal branku Chmelina, bravurní střelou zvýšil na 1:2. Poslední branku utkání vstřelil hostující Kameník krásnou dělovkou pod dřevno. Zbytek utkání se odehrával v duchu pravidel a bez zbytečných faulů.
Nejlepší hráči: Jiří Kamarád - Jan Kameník