Březina byl u všeho, nasázel pět branek

Slovácko Sport 08 / 05 / 2014

OS A 18. kolo

Bílovice - Jankovice 10:1 (6:0)
Branky: 25., 34., 73., 83. Sedlář J., 6., 15., 16. Vyorálek J., 12., 86. Kováč P., 67. Zlatý I. - 67. Matoušek M.
ŽK: 65. Řešetka T. (Bílovice).
Diváci: 150.
Rozhodčí: Volodymyr Korolovych - Martin Slavík (laik), Zdeněk Grossert (laik).
Bílovice: Hanáček L. (46. Juřena P.) - Zlámalík Z., Vyorálek J. (70. Strapina R.), Urbánek P. (46. Zlatý I.), Sedlář J., Řešetka T., Kováč P., Hlaváček P., Gajdošík E., Dujka F. (80. Hanák M.), Čechmánek O.
Trenér: Pavol Hýža.
Jankovice: Kubov A. - Zapletal M., Silný Z., Pól V., Mikulica A., Matoušek M., Maňásek Z., Kutálek R. (58. Silný V.), Grossert Z., Gahura F. (77. Remeš F.), Brázdil R.
Trenér: Vlastimil Pól.
V 6. minutě se měnilo poprvé skóre, když Vyorálek poslal domácí do vedení. Ve 12. minutě dal druhou branku Kováč a v 15. minutě střílel opět Vyorálek, který nedal brankaři žádnou šanci - 3:0. O minutu později potvrdil svůj hattrick opět Vyorálek, když po fatální chybě hostující obrany se ocitl sám před brankařem a suvereně zamířil. Ve 25. minutě se z přímého kopu prosadil Sedlář a ve 34. minutě tentokrát z rohového kopu opět Sedlář - 6:0. V 66. minutě se hostům podařilo vstřelit také první branku, ale minutu na to domácí zvýšili svůj náskok, když střílel Zlatý. V 73. minutě domácí znovu udeřili, když po krátkém průniku zakončil hlavou Sedlář. V 88. minutě dal gól ještě Kováč, když se po centru nejlépe zorientoval před bránou. Tečku za gólovým odpolednem udělal Sedlář v 86. minutě.
Nejlepší hráči: Jan Sedlář - Miroslav Zapletal

Kostelany n. M. - Částkov 9:2 (6:0)
Branky: 8., 18., 80. Mojžíš Josef, 26., 62. Mojžíš Julius, 27., 35., 50. Dvouletý J., 36. Ventrča J. - 82. Hejda M., 89. Belant L.
ŽK: 65. Horký L. - 61. Belant L., 68. Trunkat D.
Rozhodčí: Martin Fišera - Michal Rychlík (laik), Vladimír Kubíček (laik).
Kostelany n. M.: Hrabec V. - Ventrča J., Vávra M., Šimík D., Plevák L., Mojžíš J., Mojžíš J., Marek D. (66. Facalka P.), Horký L. (75. Rychlík L.), Facalka R., Dvouletý J.
Trenér: Martin Vávra.
Částkov: Sehnálek J. (11. Maňásek V.) - Veselý J., Trunkat D., Šindler M. (75. Vyoral M.), Pospíšil P., Kubíček P. (53. Chmela T.), Chmela J., Hejda M., Flekač J., Burian M. (49. Řezníček J.), Belant L.
Trenér: Jiří Veselý.
Od prvních chvil měli zásadní převahu domácí hráči, kteří úmorným tlakem tlačili na hosty a většinu zápasu se hrálo téměř na jedné straně. Tlak domácích vyústil ve vysoké poločasové skóre 6:0. Hosté se k míči za první půli ani nedostali. Po změně stran domácí pokračovali v náporu a upravili skóre až na 9:0. V závěru se dočkali i hosté, kteří snížili výsledek na 9:2.
Nejlepší hráči: Josef Mojžíš - Lukáš Belant

Mistřice - Huštěnovice 0:2 (0:1)
Branky: 5., 55. Puškáč L.
ŽK: 40. Umlauf M. (Huštěnovice).
Diváci: 50.
Rozhodčí: Josef Zámečník - Jiří Huňka (laik), Pavel Sklenář (laik).
Mistřice: Vyorálek J. - Vávra A., Krupa J., Huňka M., Horňák M., Engler I., Červinka M., Blaha J., Bilavčík M., Bilavčík J., Abrhám P.
Trenér: Jaromír Vašek.
Huštěnovice: Kulhavý D. - Vaverka A., Umlauf M., Střítecký M. (90. Vašíčka M.), Silný F., Puškáč L. (88. Řehůřek J.), Petrželka J., Malenovský P., Hruboš Z. (80. Kanyza P.), Černý P., Adamík O.
Trenér: Karel Světnička.
Zápas začal náporem hostů, v 5. minutě po centru doklepával do prázdné branky Puškáč - 0:1. Pak se osmělili domácí a nastřelili břevno. Do konce poločasu měli domácí převahu, ale vyrovnání se nedočkali. Ve 2. poločase začali opět lépe hosté. V 55. minutě po samostatném úniku Puškáč zvýšil na 0:2. Za tohoto stavu měli hosté další šance, ale neproměnili je. Domácí se snažili, tlačili se do vápna, ale výborný brankař hostů vše pochytal. Zápas skončil vítězstvím hostů.
Nejlepší hráči: Josef Vyorálek - David Kulhavý

Nedakonice B - Polešovice 0:5 (0:1)
Branky: 27., 54., 72., 75. (p), 81. (p) Březina P.
ŽK: 81. Lukašík D. - 40. Kordula T., 58. Březina P., 62. Kubiš M., 84. Mangl R.
Diváci: 110.
Rozhodčí: Dalibor Hanák - Jaroslav Andrýsek (laik), Jiří Běhávka (laik).
Nedakonice B: Štefaník R. - Šňupík P., Sedlařík R., Rokyta M. (61. Dvouletý A.), Maurer P. (72. Mareček P.), Mařák O., Lukašík D., Hyrák J. (72. Bouřa P.), Dvouletý D. (72. Křemeček R.), Cigoš M., Andrýsek M. (46. Beránek V.).
Trenér: Jan Ondra.
Polešovice: Pavela M. - Tringela J. (4. Stašek J.), Mangl R., Kubiš M., Korvas R., Kordula T., Hasoň J. (78. Kubičík Z.), Dvouletý L., Černoch M., Březina P., Běhávka J.
Trenér: Radek Svoboda.
Od začátku se hrál tvrdý, avšak korektní fotbal. Díky silnému větru byla ve hře obou mužstev řada nepřesností. V první půli diváci mnoho šancí neviděli, pouze jejich náznaky. Jediná branky přišla až ve 27. minutě z hlavy Pavla Březiny, který si krásně naskočil na centr z pravé strany. Hosté dali ještě ve 33. minutě druhou branku, ta však nebyla pro předchozí faul uznána. Druhý poločas se změnil v one man show v podání Pavla Březiny, který přidal další čtyři branky a stanovil celkový výsledek na 0:5. Polešovice si dokázaly ještě vytvořit několik dalších šancí, ale ty už zůstaly nevyužity. Domácí fotbalisté si ve druhém poločase museli připadat jako ve hře kočky s myší.
Nejlepší hráči: Michal Cigoš - Pavel Březina

Topolná - Kněžpole 4:1 (3:1)

Branky: 25., 45. (p) Válek A., 32., 50. Mráz D. - 18. (p) Palčík R.
ŽK: 17. Huňka T., 30. Rosík T. - 4. Hančík F., 44. Remeš V., 45. Hruboš L.
ČK: 60. Večeřa M. (Kněžpole).
Diváci: 120.
Rozhodčí: Dalibor Hanák - Cyprian Blaho (laik), David Ostrožík (laik).
Topolná: Rosík T. - Vašťák R., Válek A., Pavlica A., Mráz D. (89. Rozsypálek P.), Mikulka M. (75. Foltýn M.), Huňka T., Hoferek O., Hoferek J., Gabrhelík T., Foltýn P.
Trenér: Miloslav Stuchlík.
Kněžpole: Hančík F. - Večeřa M., Štefka P., Řezníček M., Remeš V., Palčík R., Otáhal D., Kašný P. (70. Kašný R.), Hruboš P., Hruboš L., Brázdil O.
Trenér: Martin Haša.
Skóre otevřeli v 18. minutě Palčíkem hosté střelou z pokutového kopu. V 25. minutě obešel domácí Válek vše, co mu stálo v cestě a srovnal na 1:1. V 32. minutě opět Válek podnikl rychlý protiútok, nastřelil tyč a dobíhající Mráz upravil hlavou na 2:1. Poločasové skóre stanovil znovu Válek, který proměnil ve 45. minutě pokutový kop za ruku hostujícího Hrubeše. V 50. minutě přišel centr za obranu hostů, na který si naběhl domácí Mráz a definitivně pohřbil naděje hostů na solidní výsledek. Kaňkou zápasu bylo vyloučení hostujícího Večeři, který zcela nesmyslně trefil domácího hráče míčem v přerušené hře. Od vyloučení hosté přebrali iniciativu, avšak domácí si výsledek zkušeně pohlídali.
Nejlepší hráči: Adam Válek - Petr Štefka

Uh. Ostroh A - Vážany 5:1 (3:0)
Branky: 7., 23., 40. Pavlas Z., 57. Kovařík M., 81. Čápek J. - 72. Pavlíček M.
Diváci: 70.
Rozhodčí: Roman Bednář - Miroslav Durna st. (laik), Teodor Schottl (laik).
Uh. Ostroh A: Konečný M. - Uřičář J., Smějsa V., Procházka Z., Pavlas Z. (69. Šimčík D.), Mrkva T. (79. Fojtík J.), Minařík V. (46. Šišpera F.), Kovařík M., Hlůšek Š., Durna M. (62. Kovařík F.), Čápek J.
Trenér: Luděk Jurčeka.
Vážany: Šoustek O. - Vaculík A., Pavlíček M., Panasko K. (77. Roubalík S.), Janík Z., Janík M., Hlaváček M. (64. Kolář M.), Gottwald J., Čevora B., Bilík M., Bernatík T.
Trenér: Ing. Milan Soustružník.
Diváci viděli velmi slušný fotbal. Domácí tým byl od začátku aktivnější a dokázal využít chyby v obraně hostů. Skóre otevřel už v 7. minutě Pavlas - 1:0. Ve 23. minutě už to bylo 2:0. Ve 40. minutě docílil Pavlas hattricku. Za tohoto stavu se šlo do kabin. V 57. minutě byl nařízen pokutový kop, který Kovařík s přehledem proměnil - 4:0. Hosté se nezatáhli a vyráželi k rychlým protiútoků a nastřelili dvakrát tyč. V 72.minutě snížil z přímého volného kopu Pavlíček. Skóre uzavřel v 80. minutě na konečných 5:1 Čápek.
Nejlepší hráči: Zbyněk Pavlas - Marek Pavlíček