Březová vyfasovala v Košíkách osmičku

Slovácko Sport 20 / 10 / 2009

Okresní soutěž 11. kolo

Buchlovice - Babice 4:2 (3:1)
Branky: 6., 44. Křiva D., 31. Marek B., 75. Mikula J. - 13. Koukal P., 60. Říha L.
ŽK: 11. Křiva D. - 73. Morava T.
ČK: 83. Morava T. (Babice).
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Petr Hlůšek (laik), Jaroslav Říha (laik).
Buchlovice: Hlůšek P. - Vojtěšek M., Vojtěšek A., Štefánek M., Prášilík P., Mikula J. (80. Karlík T.), Marek B., Křiva J. (9. Šarata R.), Křiva D., Jurča A., Dvořák J.
Trenér: Josef Křiva.
Babice: Kovařík L. - Říha L. (83. Maňásek Z.), Zigmund F., Věrný J. (44. Bíček L.), Soldán L., Smělík M., Slavík T., Morava T., Litoš M., Litoš F., Koukal P.
Trenér: Marcel Litoš.
Zápas začal na obou stranách aktivně a prvního úspěchu se dočkali domácí, když v 6. minutě z kopačky Křivy vstřelili vedoucí gól. Radost však netrvala dlouho, neboť ve 13. minutě vyrovnal koukla. O pár minut později byla nařízena penalta, ke které se postavil nestárnoucí kanonýr Libor Soldán. Že i mistr tesař se někdy utne se však projevilo v pravém slova smyslu, protože se babický tahoun neprosadil. Hra byla velmi aktivni na obou stranách, ale do poločasu góly stříleli jen domácí. Ve 31. minutě se prosadil Marek a ve 44. minutě docílil své druhé branky Křiva. Druhou půli začala obě mužstva s nasazením. V 60. minutě se podařilo hostům zdramatizovat utkání, když je na rozdíl kontaktního gólu dostal Říha. Hra se poté začala kouskovat a nervozita z hlediště se přenesla i na hrací plochu. Lépe se dali dohromady domácí, kteří v 75. minutě potvrdili vítězství zásluhou Mikuly. Jedinou kaňkou za velmi pohledným zápasem byla červená karta hostujícího kapitána Moravy.
Nejlepší hráči: Aleš Vojtěšek - Milan Smělík

H. Němčí - Huštěnovice 4:1 (3:1)
Branky: 24, 54. Janeček P., 11. Bahula L., 27. Říha J. - 9. Hanák D.
ŽK: 15. Fibichr R., 79. Rybnikář P., 80. Svadbík J. - 55. Zlámalík R.
Rozhodčí: Miroslav Navrátil - Roman Macalík (laik), Ondřej Střítecký (laik).
H. Němčí: Rybnikář P. - Říha J., Zimčík T. (25. Huňka V.), Tureček M., Svadbík J., Špaček K., Kadlček V., Janeček P. (69. Dlapa T.), Fibichr R., Fábry J., Bahula L.
Trenér: Lubomír Zámečník.
Huštěnovice: Kundera M. - Zlámalík R., Umlauf M., Silný J., Silný F., Puškáč L., Petrželka J., Malenovský P., Hanák D., Černý P., Adamík O. (20. Vaverka T.).
Trenér: Pavel Černý.
Druhé Huštěnovice zajely na trávník čtvrtého Horního Němčí. Papírově silnější soupeř začal lépe a hned v 9. minutě se ujal vedení, když se do míče opřel Puškáč, který nedal Hanákovi sebemenší šanci. To však bylo ze strany hostí všechno brankové vyjádření, na které se zmohli. Od té chvíle se gólově prosadili pouze domácí, kteří z nepříznivého výsledku dokázali uhrát jednoznačné vítězství. Srovnání přišlo o dvě mintuy později, když přihrávku Janečka sklepl za čáru Bahula. Jmenovaní hráči si vyměnili role ve 24. minutě, když Bahula servíroval Janečkovi. Domácí byli při chuti a hráli přímočarý fotbal. Ze standardní situace nachytal Kunderu na hruškách Říha. 3:1. Poslední branka utkání padla ve druhé půli v 54. minutě, když se k přímému kopu postavil nejlepší hráč domácích Janeček, který zpečetil výsledek utkání na 4:1.
Nejlepší hráči: Petr Janeček - Miroslav Umlauf

Korytná - Pitín 0:2 (0:1)
Branky: 20. (p) Krahula L., 47. Jurásek L.
ŽK: 39. Medůsek M., 42. Bublík I., 80. Bachůrek M. - 35. Krahula L., 42. Kozubík J., 50. Voda M., 75. Salvet L.
Diváci: 120.
Rozhodčí: Bronislav Pálka - Jaroslav Dlapa (laik), Pavel Berčík (laik).
Korytná: Růžička J. - Zetka M. (46. Josefík O.), Zelínka E., Vacula J., Suchý R., Persona P., Mléčka K. (70. Králík T.), Medůsek M., Málek M., Bublík I., Bachůrek M.
Trenér: Michal Málek.
Pitín: Urbánek P. - Voda M. (80. Jančařík D.), Vladár J., Salvet L., Navrátil M., Krahula L., Kozubík J., Kozubík A., Jurásek L., Bureš M., Berčík P. (76. Hasoň L.).
Trenér: Pavel Urbánek.
Domácí začali mírným tlakem a v 5. minutě mohli jít do vedení Bachůrkem, ale ten jen těsně minul branku. Hosté se osmělili v 15. minutě, když Voda nahrával Krahulovi, ale ten taky minul. Ve 20. minutě se kopala penalta a tu s přehledem proměnil Krahula. Domácí se tlačili k vyrovnání, ale ve 30. minutě byl brankář hostí proti, když chytil střelu Bachůrka. Na konci poločasu mohli vyrovnat domácí opět Bachůrkem, ale gólman byl zase na svém místě. Nástup do druhého poločasu vyšel lépe hostům, když pěkně nahrával Kozubík Juráskovi a ten s přehledem umístil míč k pravé tyči. Domácí mohli zaznamenat čestný úspěch v 70. minutě, ale Suchý jen těsně minul branku Urbánka. Hosté s přehledem diktovali tempo hry a udrželi si vedení, za které si odvezli tři body.
Nejlepší hráči: Martin Bachůrek - Libor Krahula

Košíky - Březová 8:0 (3:0)
Branky: 2, 47, 69, 76. Hastík P., 20. Přílučík M., 23. Poháněl J.(p), 61. Ovsík J., 91. Šlechta Z. (p)
ŽK: 75. Ovsík J., 89. Hastík P. - 24. Vojtek J., 31. Křeháček M., 70. Havlík J.
Diváci: 75.
Rozhodčí: Ondřej Piža (5) - Antonín Mikulec (laik), Josef Janků (laik).
Delegát utkání: Ladislav Vacenovský.
Košíky: Ondruch A. - Uherka Z., Šlechta Z., Přílučík M. (85. Mucha P.), Přílučík L., Poháněl J., Ovsík J., Mihal A. (54. Poháněl K.), Hastík P., Fedor J. (54. Ovsík M.), Bémer Z.
Trenér: Vlastimil Kučera.
Březová: Majer J. - Zetík S. (46. Uher M.), Vojtek J., Ševčík T. (74. Janků L.), Provodovský J. (68. Kubiš M.), Miškář V., Křeháček M., Kubiš Z., Janků M., Janků D., Havlík J.
Trenér: Josef Majer.
Domácí zaskočili hosty hned v prvních minutách bleskovým útokem, když se ve 2. minutě protlačil k bráně Hastík, který ukázkovým způsobem dostal míč k tyči. 1:0. Hosté zůstali jako opaření a kupili množství chyb, za což přišel trest ve 20. minutě. To se dostal k míči Přílučík, který hlavou překonal Majera a zvýšil na 2:0. Neuběhlo ani pět minut a rozhodčí ukázal na penaltový puntík za faul ve vápně. K němu se postavil Poháněl, který s přehledem proměnil. 3:0. Druhá půle byla totéž v bledě modrém. Hastík si dovolil psí kus, když jako přes kopírák ve druhé minutě od rozehrání překonal bezradného Majera. 4:0. Hosté si opět připadali jako v Jiříkově vidění a tropili spoustu chyb. Jednu z nich potrestal v 61. minutě Ovsík. V 69. minutě dosáhl hattricku Hastík. To však nebylo z jeho fotbalového menu vše, střeleckou kanonádu zakončil v 76. minutě, když zvyšoval na 7:0. Poslední hřebíček do březovské rakve zabil Šlechta, který z pokutového kopu upravil na konečných 8:0.
Nejlepší hráči: Pavel Hastík - Dominik Janků

Mařatice - Bílovice 2:1 (1:1)
Branky: 35. Prekop D., 88. Tyl V. - 25. Čechmánek O.
ŽK: 65. Janků A., 88. Tyl V. - 33. Kováč P.
Rozhodčí: Štěpán Martikán - Čeněk Villar (laik), Richard Pospíšil (laik).
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Tyl V., Prekop D., Piecha E. (86. Majerčík J.), Kuchař R. (65. Žitňanský J.), Knapčík M., Juřena F., Janků A., Hráček P., Bartošík M.
Trenér: Vladislav Kieryk.
Bílovice: Konečný M. - Štětkář V., Sedlář J., Ondrůšek V., Kováč P. (46. Mokráš M.), Knot J., Gajdošík E., Čechmánek O., Dostálek V., Blaha M., Bartoš O.
Trenér: Tomáš Kaňovský.
V Mařaticích se potkala dvě družstva z chvostu tabulky, což bylo v úvodu znát na opatrnosti. Hrálo se většinou ve středu hřiště bez vážnějšího ohrožení branky. Jako první se slova ujali Bílovičtí. Ve 25. minutě se na levé straně dostal do úrovně pokutového území Čechmánek, který křižnou střelou překvapil Matouška v mařatické brance. Mařatice, vědomé si postavení Bílovic v tabulce tři body před nimi, flintu do žita nehodily. Naopak přebrali iniciativu a ve 35. minutě se dočkali také srovnání, když se z trestňáku krásnou střelou prezentoval Prekop. Ve druhé půli se objevily šance na obou stranách, ale nikomu se nepodařilo vstřelit vítěznou branku. Když už byli všichni smíření s remízou, rozhodl o bodovém přídělu pro Mařatice Tyl, který se nechytatelnou dělovkou stal katem Bílovic.
Nejlepší hráči: Dalibor Prekop - Ondřej Čechmánek

Popovice - Hradčovice 3:4 (1:2)
Branky: 11. Dufka M., 68. Tetera T., 81. Bičan L. -  8. Mitáček L., 16. Mikulec R., 50. Indra T. 59. vlastní,
ŽK: 47. Prajza M., 90. Hanáček Jakub - 12. Indra T., 41. Hlaváč V., 73. Mikulec J., 86. Urubčík Z.
ČK: 87. Hlaváč V. (Hradčovice).
Rozhodčí: Katrňák Milan - Červený Radek (laik), Hlaváč Vladimír (laik).
Popovice: Neděla L. - Tetera T., Šácha P., Prajza M. (62. Mikulec P.), Omelka J., Musil O., Hladný T., Havlík P., Hanáček J., Dufka M., Bičan L.
Trenér: Lukáš Vlčnovský.
Hradčovice: Daněk S. - Urubčík Z., Mitáček L., Mikulec R., Mikulec D., Koníček P., Indra T., Horák P., Hlaváč V., Daněk V. (69. Mikulec J.), Daněk O.
Trenér: Ludvík Cmol.
Hosté už od první minuty hrozili, když střela osamoceného Mikulce skončila pouze v náručí Neděly. Netrvalo dlouho a popovický brankář přece jen lovil míč ze sítě, když si na centr k protilehlé tyči naběhl Mitáček a hlavou zavěsil. Domácí se zmohli na rychlo odpověď zásluhou Dufky, který střelou pod břevno vyrovnal. V 16. minutě využil centr Horáka R. Mikulec. 1:2. Ve 31. minutě spálil šanci D. Mikulec. Domácí se snažili vyrovnat, ale doplatili na špatnou střeleckou mušku. Ve 49. minutě promarnil svou šanci hostující Indra. Ten si však napravil reputaci o minutu později, když doklepl do branky vyraženou střelu Daňka. V 59. minutě si domácí obrana dala vlastní branku, a tak vedly Hradčovice již tříbrankovým náskokem. V 68. minutě byl nařízen pokutový kop za zastavení hráče v šestnáctce. K té se postavil Tetera a snížil stav. V 73. minutě se po střele Musila dostal k míči Omelka, ale sám před brankou mířil vedle. V 81. minutě domácí snížili Bičanem, ale ani přes několik dalších vyložených šancí vyrovnat nedokázali.
Nejlepší hráči: Pavel Šácha - Dalibor Mikulec

Vlčnov - St. Město 3:2 (2:2)

Branky:  8. Chmelina M., 27. Koníček J., 58. Tomala J. - 30. Vlček P., 39. Grebeň M.
ŽK: 39. Chmelina M., 41. Koníček J. - 43. Botek J., 75. Panáček M.
Diváci: 150.
Rozhodčí: Martin Strapina - Josef Podškubka (laik), Pavel Vlček (laik).
Vlčnov: Janča P. - Zemek P. (70. Kužela R.), Tomala J., Slovák J., Křapa L., Koníček J., Kašpařík P., Havlík R., Chmelina M., Bartošek J., Podškubka P. (81. Indra J.).
Trenér: Ivo Šimčík.
St. Město: Adamík T. - Vlček P., Šobáň P., Sháněl R., Panáček M., Kubík L., Kovács L., Grebeň M. (46. Müller T., 82. Vlček T.), Dvouletý J., Daťko J., Botek J.
Trenér: Ludevít Kovács.
Ještě neuběhlo ani deset minut a Staré Město ve Vlčnově prohrávalo. Hostující obrana vyrobila velkou hrubku, které využil Chmelina a poslal domácí do vedení. Hra se přelévala z jedné strany na druhou bez žádných vetších šancí. Poté nastala 27. minutě, kdy šel do staroměstského vápna centr, na který si počkal Koníček a zvýšil na 2:0. Už to vypadalo, že je zápas jasný, ale lehkou záležitost odmítl Vlček, který snížil o tři minuty později, kdy hlavou poslal do branky přesný centr. O devět minut později měli Vlčnovští po radosti z vedení, když chybu obrany potrestal Grebeň a srovnal na 2:2. Do konce poločasu se již nic neudálo. Po změně stran začali lépe domácí, kteří šli opě do vedení. V 58. minutě se po závaru dostal k míči Tomala, který nezaváhal. 3:2. Od 60. minuty se bojovalo mezi šestnáctkami, ale na skóre se již nic nezměnilo.
Nejlepší hráči: Martin Chmelina - Jan Botek