Brod padl doma, po sedmi měsících!

Uherský Brod Sport 17 / 04 / 2018

Třetiligoví fotbalisté ČSK Uherský Brod na povedený jarní start proti předním týmům soutěže v sobotu nenavázali, v krajském derby padli doma s Otrokovicemi 0:3, když je psychicky zlomil neproměněný pokutový kop. David a spol. tak ukončili sérii neporazitelnosti před vlastními fanoušky (4-2-0, 13:3).
UH. BROD - Otrokovice 0:3
Broďané byli favoritem a zpočátku se zdálo, že roli naplní. Jenže z úvodní převahy vytěžili pouze břevno a dvě šance, které spálili Dolina s Mančíkem. A ve 23. minutě přišel trest, když obrana po rychlém protiútoku odvrátila míč jen k Bojdovi, který jej napálil za záda bezmocného Nemravy. „Herní projev byl dobrý, už jsme si na jaře zvykli, že vždycky prohráváme, takže jsme zůstávali v klidu. Věřil jsem, že to otočíme,“ vracel se v čase Martin Onda, kouč Uherského Brodu. Jeho svěřenci měli už za čtyři minuty obrat na dosah, dostali totiž výhodu pokutového kopu. Jenže Sklenář míč napálil jen do břevna… „Neproměněná penalta s psychikou týmu natolik otřásla, že už po zbytek zápasu úplně vypadli z role. Z jejich hry se vytratila jistota a pohoda, která je zdobila v prvních dvou jarních zápasech,“ postesk si Onda.
V dalším průběhu si domácí už vypracovali jedinou šanci. Ve 40. minutě se po rohovém kopu dostal ke střele z bezprostřední blízkosti Michalec, ale gólman Semanka jej vychytal. A tak si vzali slovo Otrokovičtí, kteří ve druhém poločase přidali dvě branky a získali veledůležité body v boji o záchranu. „Kdybychom proměnili penaltu, asi zápas zvládneme. Ale na kdyby se nehraje,“ litoval porážky Onda, jehož výběr tak doma prohrál po dlouhých 7 měsících. Naposledy totiž u Olšavy nebodoval 2. září s Prostějovem. Poločas 0:1.
UH. BROD: Nemrava - Kovář (87. Pavelka), Vrága, M. David, Pochylý - Dolina, Šálek, R. David, Sklenář - Hruboš (63. Hruboš), Mančík (63. Michalec).