Brod poprvé na kolenou

Slovácko Sport 02 / 11 / 2010

Hokejisté Uherského Ostrohu nepochodili v Brumově, vychytal je Tuček

Jediný bodík vydolovali v uplynulém týdnu vyslanci Uherskohradišťska v krajské lize. Postarali se o něj hokejisté Uherského Ostrohu, kteří na domácím ledě podlehli na samostatné nájezdy Plumlovu. Broďané utrpěli první porážku v soutěži, poklonili se Šternberku.
Uh. Ostroh - Plumlov 3:4 po náj. (1:0, 1:2, 1:1)
Ostrožané měli vynikající nástup do utkání, když si vypracovali velmi rychle pět vyložených šancí, uspěl však pouze Barák po samostatné akci. Hosté ve druhé třetiny využili přečíslení dva na jednoho a srovnali. Vedení domácím vrátil Bauer, který poslal do sítě brankářem vyraženou střelu Němčického. Hanáci však opět vyrovnali, a to přímo za zvuku sirény ohlašující konec druhé třetiny. Ve třetím dějství vypálil z pravého křídla nad lapačku Ťok a domácí opět vedli. Jenže po jednom z přečíslení inkasovali a když v prodloužení dvakrát orazítkovali tyčku, rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy. Jelikož Ostroh neuspěl ani při jednom z nich, bral pouze bodík. Branky: 5. Barák, 36. Bauer (Němčický), 49. Ťok.
UH. OSTROH: Valúch - Frolek, Horsák, Kučera, Rapant, Nevídal, Vaněk - Němčický, Zalubil, Bauer - Uherek, Barák, Tóth - Kolář, Ťok, Jurča.
Brumov - Uh. Ostroh 6:3 (3:2, 2:1, 1:0)
Ostrožané měli opět vynikající start, když Bauer otevřel skóre už ve 24. sekundě. Jenže za další čtyři minuty už na tabuli svítilo skóre 3:1, když se o všechny domácí branky postaral elitní útok: Gergela, Mokrejš, Novák. Rychlé branky nabudily hráče obou celků, kteří předváděli rychlý a pohledný hokej. Hosté se vrátili do hry v okamžiku, kdy z trestné lavice se vracející Ťok dostal přesnou přihrávku od Němčického a pokořil brumovského Tučka. Jenže ještě do druhé sirény inkasovali popáté. V závěrečné části Ostroh tlačil, ale gólu se už nedočkal. A naopak Valúch pošesté kapituloval. Branky: 1. Bauer (Kolář), 19. Tóth (Němčický), 36. Ťok (Němčický).
UH. OSTROH: Valúch - Frolek, Nevídal, Rapant, Horsák, Klauda, Fornůsek, Vaněk - Kolář, Zalubil, Bauer - Němčický, Barák, Tóth - Uherek, Ťok, Kučera, Jurča.
Uh. Brod - Šternberk 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Zápas nezastihl uherskobrodské hokejisty v dobrém herním rozpoložení. Podařilo se jim sice vsítit velmi rychle úvodní gól, který zaznamenal po bully rychlou střelou Krutský, ale jinak v úvodních dvou třetinách udávali tempo hosté, opírající se o hráče s druholigovými zkušenostmi. Šternberk získal dvoubrankový náskok, který po kombinační akci zmírnil Krchňáček. V brodské bráně výborně zachytal Málek, který domácím uchoval do poslední třetiny naději. V posledním dějství Broďané výrazně zabrali, převzali taktovku a několikrát byli velmi blízko ke srovnání stavu, ale to ne a ne přijít. V samotném závěru domácí zkusili hru bez brankáře, ale místo vyrovnání počtvrté kapitulovali. Branky: 2. Krutský (Bujáček), 25. Krchňáček (Kubiš).
UH. BROD: Málek - Surý, Petrucha, Kojecký, Masař, Woska, Malíček, Doležálek, Kovář - Vančura, Kubiš, Krchňáček - P. Obadal, L. Obadal, Šiller - Krutský, Bujáček, Dovrtěl.
1. Šternberk    6    0    0    1    43:20    18
2. M. Budějovice    5    1    0    0    39:19    17
3. Boskovice    4    0    2    0    30:14    14
4. Uh. Brod    4    1    0    1    29:22    14
5. Uh. Ostroh    3    1    1    2    30:28    12
6. Kroměříž    3    1    0    3    26:16    11
7. Kometa Úvoz    3    0    1    3    28:27    10