Brod sahal po výhře, sudí byl proti

Slovácko Sport 08 / 02 / 2018

Hokejisté Uherského Ostrohu zachraňovali čest týmů Uherskohradišťska v krajské lize, když na domácím ledě udolali Uničov. Oslabené týmy Uherského Hradiště a Uherského Brodu na vítězství nedosáhly.
Břeclav - UH. HRADIŠTĚ 9:2
Klíčovou bitvu o osmé místo, zaručující průnik do play off, hokejisté Uherského Hradiště nezvládli. A není divu. Kouč Zdeněk Čech totiž na Podluží postrádal hned šest hráčů základního kádru (Kotačka, Čech, Šrenk, Lašák, Lažek, Studený). „Kojecký s Lišaníkem navíc nastoupili se sebezapřením, jinak bychom snad ani neodcestovali. Bohužel, marodka přišla v nejméně vhodnou dobu,“ posteskl si kouč Zdeněk Čech, který měl k dispozici jen tři ryzí obránce.
To Břeclav nastoupila v nejsilnějším složení a ve 3. minutě vedla 2:0! Hosté se pak sice oklepali, Forman snížil, ale další šance už nevyužili. Největší měl Burša a po něm D. Fridrich, radost jim však pokazil výborný gólman Hübner. Zlom přišel po kuriózním gólu na 3:1, když nahozený puk za bránu se odrazil před Oharka, kde zůstal osamocený Klimovič. Ještě do první sirény domácí v přesilovce přidali čtvrtý gól a zápas se de facto dohrával jen z povinnosti. „Na vysoké porážce se podepsaly absence,“ má jasno Čech, který litoval jen neproměněných šancí. „Hübner nás vychytal, ale i Jakubčík předvedl vynikající výkon. Pochytal minimálně dalších deset gólů, v obraně to totiž hodně skřípalo,“ dodal zkušený kouč. Branky: Forman, Lišaník. Třetiny 4:1, 2:1, 3:0.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek (21. Jakubčík) - Z. Fridrich, Lišaník, Kojecký, Hrabec - Červenka, D. Fridrich, Tomešek - Rauš, Burša, Nohál - Kršjak, Bednařík, Forman.

Velká Bíteš - UH. BROD 3:2

I když Broďané odjeli na Vysočinu jen ve čtrnácti (na marodce jsou Kubiš, Holík, Heča, Obadal, Tolokonikov), obrali třetí tým tabulky o bod. A kdyby proměňovali šance, mají nejspíš všechny tři… „Je to škoda. Hlavně v první třetině jsme byli jasně lepší, ale z plejády šancí proměnili jen jedinou,“ litoval Zbyněk Kůdela, kouč uherskobrodského Spartaku, který poslal do vedení Šiller.
Jenže ve druhé části se domácí zvedli, vytvořili si tlak, kterému Šiller a spol. odolávali s vypětím všech sil a za pomoci faulů. A hned v prvním oslabení inkasovali. Druhý gól pak přišel po individuální chybě. Borci od Olšavy se však ještě zvedli, převzali otěže zápasu a ve třetí části měli místy drtivý tlak, kterému se soupeř bránil jen vyhazováním puku přes všechny čáry. Když hosté vyrovnali, přišel šok! „Sudí z nepochopitelných důvodů gól neuznali, přitom jej viděl celý stadion,“ kroutil hlavou Kůdela. Jeho výběr se však nakonec dočkal, když tři minuty před koncem srovnal krok Šiller. V závěru hrál Uherský Brod ještě přesilovou hru, ale už nebyl příliš aktivní a navíc dvouminutovou výhodu zkrátil rozhodčí. „Vymyslel si faul našeho hráče a v prodloužení jsme v oslabení dostali rozhodující gól. Co na to říct…,“ reagoval brodský lodivod. Branky: Šiller 2. Třetiny 0:1, 2:0, 0:1 - 1:0.
UH. BROD: Zubo - J. Vaněk, Gureň, Kovář, Surý, P. Vaněk - Klusák, Vaculín, Venclík - Šiller, Koutník, Ondra - Bařinka, Bujáček, Bumbál.

UH. OSTROH - Uničov 5:3

Hosté hráli zkušeně a hned ve 2. minutě se ujali vedení, když v 9. minutě přidali druhou branku, nebylo domácím dvakrát do smíchu. Sice si Ostrožané dokázali vytvořit několik slibných šancí, Mika nastřelil horní tyčku, ale nátlakový hokej Uničova jim vůbec neseděl. Když ve 26. minutě udeřili hosté potřetí, začala být situace docela kritická. K obratu ale o dvě minuty zavelel Stránský, když snížil na 1:3. V závěru druhé třetiny hrál Uničov přesilovku 5:3, k puku se dostal Mika, jel sám na gólmana, ale nepřekonal ho. Ve třetí třetině bylo vidět, že se domácí s nepříznivým stavem nechtějí smířit. Ve 46. minutě při domácí přesilovce 5:3 snížil Vilém Galuška, o minutu později ve stále pokračující přesilovce 5:4 srovnal Flora. Rozhodnutí padlo v 58. minutě, když v oslabení ujeli Galuška a Mika, který zavěsil pod víko. V poslední vteřině zápasu se při power-play hostů trefil opět Mika. Třetiny: 0:2, 1:1, 4:0. Branky: Mika 2, Stránský, V. Galuška, Flora
Uh. Ostroh: Valúch - R. Kučera, Maršálek, Rauš, Nevídal, Vaněk, Polesný, Andrýsek - Zalubil, V. Galuška, Mika - L. Galuška, Flora, Stránský - Beneš, Tomi, Ťok (30. Větříšek

1. Velké Meziříčí    12    2    2    1    109:53    42
2. Boskovice    11    4    0    2    97:57    41
3. Uh. Ostroh    10    1    1    5    95:65    33
4. Velká Bíteš    8    2    3    4    80:74    31
5. Uničov    8    2    1    6    91:70    29
6. Kroměříž    6    2    3    6    64:70    25
7. Uh. Brod    6    0    4    6    69:70    22