Brod si přijel do Bíteše pro body

Sport 01 / 02 / 2012

Ostrožané i Broďané uspěli na ledě soupeřů

Tříbrankové vedení ztratili v Blansku hokejisté Uherského Ostrohu, přesto slavili vítězství, i když až po nájezdech.
Blansko - Uh. Ostroh 4:5 po sn
Ostrožané odjížděli do Blanska s cílem neprohrát v řádné hrací době a k tomuto cíli jim měl pomoci bek Malota, který do Ostrohu zamířil ze Zlína. Hosté vstoupili do utkání velmi razantně a po střelách Ťoka, Nevídala a Jurči vedli po první dvacetiminutovce tříbrankovým rozdílem. „Pak však chtěl každý dát branku a hra dozadu měla najednou mezery,“ uvedl kouč Uh. Ostrohu Karel Buřič. Domácí snížili na 1:3, ovšem Tóth opět získal pro hosty uklidňující náskok. Ostrožané však vzápětí neubránili dvě svá oslabení a Blansko se dostalo do sedla. Výsledkem bylo, že oba týmy odcházely do šaten za vyrovnaného stavu 4:4. Ve třetí třetině se diváci již branky nedočkali. Rozhodovaly až nájezdy. Ostrožští trenéři na ně poslali Tótha s Průdkem, přičemž druhý jmenovaný rozhodl o dvoubodovém zisku Ostrohu. Třetiny: 0:3, 4:1, 0:0, 0:1 Branky: Ťok, Nevídal, Jurča, Tóth.
Uh. Ostroh: Valúch - Nevídal, Frolek, Kučera, Stašek, Vaněk, Malota, Bříštěla - Jurča, Barák, Ťok - Zelinka, Galuška, Pekár - Tóth, Průdek, Němec.
V. Bíteš - Uh. Brod 3:4
Hosté z Brodu měli fantastický vstup do utkání, když se již ve 14. sekundě individuálně prosadil Gergela - 0:1. Ve 4. minutě to bylo již 0:2, když se mezi úspěšné střelce zapsal Šiller. Jen o pár minut později zvedli hosté ruce nad hlavu již potřetí, ale rozhodčí jim zkazil radost, neboť branku neuznal pro postavení v brankovišti. Ve druhé části se prosadil blafákem Pavel Obadal a bylo to již 0:3. „První třetinu jsme hráli výborně, ve druhé jsme již tak jasně lepším týmem nebyli,“ přiznal sportovně kouč hostů Zbyněk Kůdela. Na konci prostřední části domácí korigovali, ale v úvodu té třetí již opět hosté vedli uklidňujícím náskokem 1:4, když se prosadil Schuster. Domácí nakopla přesilovka, v níž snížili na 4:2, a o pár minut později se začalo rodit drama, když Bíteš snížila na 4:3. Hosté si však závěr zkušeně pohlídali. Třetiny: 0:2, 1:1, 2:1. Branky: Gergela, Šiller, Obadal. P, Schuster.
Uh. Brod: Oharek - Woska, Hlatký, Kubiš, Měšťánek, Surý, Kartusek - Gergela, Schuster, Kotačka - Obadal P., Obadal. L., Šiller - Vančura, Krchňáček, Kristýnek.