Broďané dokonali překvapení

Uherský Brod Sport 12 / 03 / 2012

Až nečekaně rychlý průběh měla semifinálová série play-off Zlínského kraje hokejistů. Favorizovaní Ostrožané totiž měli problém s překonáním  syna brodského trenéra a svému soupeři podlehli ve třech zápasech.
Uh. Brod - Uh. Ostroh 2:0
Za stavu 2:0 na zápasy pokračovala série v Uherském Brodě. Skóre utkání otevřel již ve 4. minutě domácí Šiller, který využil chytrou přihrávku od Pavla Obadala. Brod měl navrch i ve zbytku třetiny, ovšem další branka již nepadla. Ve druhé části se hodně vylučovalo, ale dlouho nedokázal početní výhody využít ani jeden z týmů. Víc práce přitom měl ostrožský Šurý, který držel naděje hostů na obrat. Ve 36. minutě však ani on nedokázal zabránit průniku dělovky Pavla Obadala do své sítě. Ostrožané mohli vzápětí snížit, ale Frolek napálil pouze tyč. Ve třetí části přešla iniciativa na stranu Ostrohu, který za tento časový úsek vypálil na Kůdelu celkem 23 střel, ani jednou se však domácí gólman nenechal nachytat na švestkách a Uherskému Brodu tak vychytal nečekaný, ale zasloužený postup do finále.Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0. Konečný stav série: 3:0.
UH. BROD: H. Kůdela - Hlatký, Woska, Surý, Heča, Kojecký, Bahula - Šiller, L. Obadal, P. Obadal - Marušák, Gergela, Kubiš - Doležálek Kotačka, Hrabec - Kovář.
UH. OSTROH: Šurý (Valúch) - Frolek, Nevídal, Stašek, Kučera, Vaněk, Malota -
Kolář, Barák, Ťok - Stránský, Galuška, Fridrich - Tóth, Průdek, Pekár (Němec) - Bříštěla.