Broďané doma opět nadělovali

Slovácko Sport 11 / 05 / 2010

Fotbalisté zálohy Slovácka v Rosicích neuspěli, o víkendu měli volno

Divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod si po dvou porážkách spravili chuť proti Žďáru nad Sázavou, kterému u Olšavy nadělili čtyři góly. Slovácko B v týdnu padlo v Rosicích, o víkendu si pak užívalo nucené volno, způsobené odstoupením Protivanova.
Uh. Brod - Žďár nad Sázavou 4:0 (2:0)
Broďané po dvou porážkách na cizím hřišti opět zabrali za tři body, u Olšavy sestřelili čtyřmi fíky třetí Žďár nad Sázavou a přiživili naději na záchranu. Jelikož ale i jejich pronásledovatelé neklopýtají, čeká je mimořádně perný finiš.
Souboj s hosty z Vysočiny rozjeli domácí ve velkém stylu, do soupeře se zakousli jak hladový gepard do kořisti a brzy otevřeli skóre. A když v závěru poločasu přidal svůj druhý gól Ligas, druhá půle už se prakticky dohrávala jen z povinnosti. I po přestávce se však hrálo podle brodských not, Žďárští navíc ve snaze výsledek korigovat otevřeli hru a zapomínali na zadní vrátka. A tak nakonec opouštěli Slovácko se čtyřgólovým přídělem. „Supervýsledek, podruhé za sebou jsme doma soupeři dali čtyřku. Škoda jen, že venku nám body stále unikají,“ reagoval brodský kouč Lubomír Blaha. Branky: P. Ligas 2, Vacula, Dvořák.
UH. BROD: Ondrůšek - M. David, P. Ligas, Vrága, Drápala - Dvořák (85. Trecha), Daněk, R. David (65. L. Ligas), Bejtkovský - Vacula, Josefík (80. Kostelník).
Dohrávané 17. kolo: Velké Meziříčí - Uh. Brod 2:1 (1:0), Lukeš. Gólman Ondrůšek ještě lapil pokutový kop. Rosice - Slovácko B 1:0 (0:0).

autor: ceh, hor