Broďané jako zpráskaní psi

Uherský Brod Sport 25 / 09 / 2014

Fotbalisté ČSK Uherský Brod mají za sebou černočerný týden. Po úterní domácí porážce se Starou Říší (0:1) totálně vyhořeli ve Žďáru nad Sázavou, kde doplatili na neproměňování šancí a nedisciplinovanost. „Jedem domů jako zpráskaní psi,“ těžko hledal slova kouč František Ondrůšek.
Žďár nad Sázavou - UH. BROD 4:0
Kdyby přitom Broďané po dvaceti minutách vedli 2:0, nikdo by se asi nedivil. Jenže... Osamocený R. David z metru hlavičku mezi tyče nevměstnal a Michalec po uličce od Šálka postupoval sám, ale než se odhodlal ke střele, o míč jej obral vracející se stoper. A tak platilo otřepané nedáš, dostaneš. O osudu zápasu pak rozhodla 31. minuta, kdy sudí odpískal sporný pokutový kop a hostujícího Kroču poslal předčasně do sprch. „Zdeněk jednoznačně jako první zasáhl balon, což kromě rozhodčího viděl celý stadion. Zasadil nám zdrcující K.O., ze kterého se už kluci neprobrali. Domácí navíc penaltu zahrávali v době, kdy byl vyloučený hráč stále na hřišti, což je tuším v rozporu s pravidly. Cítíme obrovskou křivdu,“ komentoval rozhodující okamžik zápasu Ondrůšek.
Když pak ve druhé části uviděl po druhé žluté červenou kartu R. David, který doslova sestřelil protihráče, nebylo co řešit. Hosté ve dvojnásobném oslabení ještě dvakrát kapitulovali. Třetí gól přišel opět z pokutového kopu po ruce střídajícího Pochylého. „Taky jsme měli šance, ale Nevařil a po něm Pochylý sami před brankářem selhali,“ posteskl si Ondrůšek, který kromě dvou vyloučených přišel pro příští zápas možná i o M. Davida, jenž dohrál s podezřením na zlomený nos. Poločas 2:0.
UH. BROD: Ondrůšek - Nevařil, Kroča, Vrága, Kúdela - Dvořák (Odstrčil), M. David, R. David, Šálek, Mančík (Pochylý) - Michalec (Josefík).