Broďané jsou nazlobeni na sudího

Sport 06 / 12 / 2011

Ostrožané i Broďané skončili bez bodů

Oba hokejové kluby prohrály, zatímco Ostroh si vybral slabší chvilku, Brod hrál v Uničově velkou část třetiny jen ve třech.
Uničov - Uh. Brod 5:2
Hokejisté Uherského Brodu odehráli v Uničově vyrovnanou třetinu a do šaten odcházeli za stavu 2:1 pro domácí. „Ve druhé třetině však rozhodčí Kika rozdal na jedné straně neskutečné množství trestů a my jsme neustále hráli jen ve třech nebo ve čtyřech. Jelikož to nebyl první zápas tohoto sudího, který takto ovlivnil zápas, zvažujeme, zda jej nevetovat,“ uvedl kouč Zbyněk Kúdela, který se může opřít o statistiky. Brod měl vyloučeno 16 hráčů, 4x dostal desetiminutový trest a jednou se jednalo o vyloučení ze hry. Soupeř toho využil a odskočil na 4:1. V poslední třetině hráli hosté vabank. Nejprve snížili Kubišem a Šiller mohl snížit na 4:3, ale z nájezdu dal jen tyč. „Tam jsme ještě měli šanci, ale pak to již nešlo,“ doplnil trenér. Vzápětí totiž domácí přidali pátou branku a bylo definitivně rozhodnuto.
Třetiny: 2:1, 2:0, 1:1
Branky: 4. L. Obadal, 51. Kubiš
Uh. Brod: Málek - Woska, Hlatký, Surý, Kubiš, Měšťánek, Blaha - Marušák, Schuster, Kotačka - Obadal L., Obadal P., Šiller - Kovář, Kristýnek, Škorec.

Brno - Uh. Ostroh 3:1
Pocity poraženého týmu si po dlouhé době oživili hokejisté Uherského Ostrohu. V Brně na ledě tamních bojovníků tahali za kratší konec již od úvodních minut. Ovšem brankář Šurý dlouho dokázal udržet čisté konto. „V tomto utkání byl naší velkou oporou,“ uvedl předseda klubu Lubomír Procházka. Ve druhé části se domácí ujali vedení, na které dokázal odpovědět Kundera. Pravé křídlo hostujícího celku si nabruslilo do středu, z něhož nemastnou, neslanou střelou proměnilo jednu z mála brankových šancí Ostrohu. „Zápas nám jednoduše nesedl, ale žádnou vědu z toho rozhodně neděláme. Kdyby nám někdo před sezónou řekl, že budeme mít na podzim třiadvacet bodů, považoval bych jej po odchodu zkušených hráčů zřejmě za blázna,“ uvedl Procházka. Tabulka Krajského přeboru Zlínského kraje se nyní začíná vyrovnávat a Ostrožany čeká série tří těžkých utkání.
Třetiny: 0:0, 2:1, 1:0
Branka: 30. Kundera
Uh. Ostroh: Šurý - Frolek, Nevídal, Stašek, Kučera, Vaněk, Blažek - Tóth, Barák, Ťok - Pekár, Galuška, Zelinka - Kundera, Fridrich, Jurča.(zde)