Broďané kralují krajské lize

Sport 19 / 10 / 2010

Hokejisté Uherského Ostrohu přišli o stoprocentní bilanci na ledě poslední Komety Úvoz

Hned dvě kola odehráli v průběhu týdne hokejisté v krajské lize. Ostrožané si nejprve poradili doma s Blanskem, ovšem poté zaváhali v Úvozu. Jejich zaváhání využili hráči Uherského Brodu, kteří si připsali na své konto 5 bodů a vyšvihli se do čela tabulky!
Kometa Úvoz - Uh. Ostroh 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Ostrožané odjižděli do Brna s tím, že budou hrát proti soupeři, který dosud v soutěži nebodoval, a věřili, že jim to půjde snadno. Hned v úvodu si vytvořili i čtyři velké šance, ale domácí brankář čaroval. Vzápětí domácí využili hned svou první šanci a šli do vedení 1:0. Ve druhé třetině zvýšila Kometa na 2:0 a Ostrožané výrazně přidali. Při přesilovce 5:4 jim však ujel jeden z domácích a bylo to již 3:0. Hosté se pokoušeli o zvrat i ve zbývajícím průběhu utkání a snížili nejprve na 3:1 a později na 4:2. V závěru byl vyloučen Němčický, této situaci předcházel faul na Nevídala, který šel ukázat zakrvavený obličej rozhodčímu, a byl z toho desetiminutový trest. Domácí v utkání zvítězili zaslouženě. Branky: 38. Bauer (Vaněk), 45. Penák (Ťok).
UH. OSTROH: Valúch - Frolek, Horsák, Klauda, Vaněk, Nevídal, Fornusek - Němčický, Zalubil, Bauer - Kolář, Barák, Ťok - Tóth, Jurča, Penák.
Uh. Ostroh - Blansko 7:3 (4:1, 1:0, 2:2)
Ostrožané měli nevídaný vstup do utkání a kdo přišel později, tak si asi myslel, že pořadatelé zapomněli vynulovat časomíru. Domácí totiž již po sedmi minutách prakticky rozhodli o vítězi zápasu. Skóre otevřel dělovkou Bauer v 32. sekundě utkání. Poté šikovně tečoval ránu od modré před hostujícím brankářem Průdek a ve 4. minutě to bylo 2:0. Když vzápětí Němčický využil nahrávku Zalubila a bylo to 3:0, odjel hostující brankář ze své svatyně a přepustil místo svému kolegovi. V 7. minutě pak poslal nevídanou dělovku k tyči Nevídal a bylo to 4:0. Domácí brankář poté pustil nahozený kotouč téměř z poloviny hřiště a hosté snížili na 4:1. Ve druhé třetině Ostrožané zahřívali často trestnou lavici, a tak jejich aktivita polevila, přesto díky Tóthovi zvýšili své vedení na 5:1. V závěrečné dvacetiminutovce domácí odskočili až na 7:1 a poté již jen dohrávali zápas, a tak se hostům z Blanska podařilo alespoň trochu zkorigovat skóre. Branky: 1. Bauer (Němčický), 4. Průdek (Frolek, Tóth,), 5. Němčický (Zalubil, Ťok), 7. Nevídal (Průdek), 29. Tóth (Penák, Průdek), 43. Penák, 48. Klauda (Bauer, Němčický).
UH. OSTROH: Valúch - Horsák, Frolek, Klauda, Vaněk, Nevídal, Fornůsek - Němčický, Zalubil, Bauer - Kolář, Barák, Ťok - Penák, Průdek, Tóth - Jurča
Vel. Meziříčí - Uh. Brod 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Do Velkého Meziříčí odjížděli Broďané ve značně zredukované sestavě, jen se čtyřmi beky a třemi nekompletními útoky a až třetím golmanem Vylímkem. Přesto utkání zvládli po taktické stránce na jedničku a kontrolovali průběh zápasu. Rozhodnutí padlo ve 3. třetině, když nejprve v 53. minutě poslal po krásné kombinaci celého útoku Brod do vedení Šiller, aby o pět minut později unikl po individuální akci všem soupeřům Kubiš a bylo rozhodnuto. Branky: 12. Šiller (Masař, Obadal P.), 36. Suhrada (Kojecký), 53. Šiller (Obadal P., Obadal L.), 58. Kubiš.
UH. BROD: Vylímek - Surý, Petrucha, Kojecký, Masař - Vančura, Suhrada, Kubiš - Obadal P., Obadal L., Šiller - Kolář, Dovrtěl.
Uh. Brod - Plumlov 6:5 po sn. (2:2, 2:2, 1:1)
Do Brodu přijel věkově mladý soupeř, který dobře bruslil a domácím tím dělal značné problémy. Na každou branku Brodu dokázali Plumlovští odpovědět. Nejvíce asi zamrzela špatně zahraná přesilovka na konci druhé třetiny, ve které se jednomu z hostů podařilo ujet a pár sekund před jejím koncem srovnat stav. Ve třetím dějství se oba celky hlídaly a zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých Málek vychytal oba pokusy Plumlova, zatímco oba Obadalové na soupisce Uh. Brodu byli úspěšní. Branky: 6. Vančura (Kubiš), 11. Obadal P. (Obadal L.), 30. Vančura (Surý), 38. Kojecký (Obadal L.), 45. Kubiš (Suhrada). Nájezdy: Obadal L. a Obadal P.
UH. BROD: Málek - Malíček, Surý, Masař, Kojecký, Kovář, Woska - Kubiš, Suhrada, Vančura - Krchňáček, Obadal L. Obadal P. - Dovrtěl, Bujáček, Šiller - Petrucha.

autor: HYNEK ZDENĚK