Broďané lídra přeboru nezaskočili

Uherský Brod Sport 06 / 04 / 2012

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod U15 se o senzaci finálové skupiny oblastního přeboru nepostarali. V předposledním dvoukole se dvakrát poklonili lídrovi soutěže z Blanska (39:66, 52:63) a v derniéře proti Žabovřeskám budou usilovat o druhé místo.
Broďané v úvodním zápase drželo s favoritem krok pouze poločas, po kterém měli sedmibodové manko. Jenže naděje brzy zhasla… V dresu „blanenských rytířů“ se totiž rozehrál Šmerda, který trestal chyby domácích z rychlých brejků a sám de facto rozhodl o osudu zápasu. Za čtvrtinu dal 16 z 20 bodů! A když hosté, mající výškovou převahu, eliminovali i nejlepšího domácího střelce Tomáše Zálešáka, bylo rozhodnuto. Broďané navíc měli katastrofální úspěšnost trestných hodů.
Odveta nabrala očekávaný směr už v prvních dvou čtvrtinách, kdy se opět prosazovali vysocí hráči Blanska, kteří se do přestávky vytvořili náskok 18 bodů. Na domácích totiž ležel stín vysoké porážky, hráli zaraženě a bojácně. Až ve druhé půli se zvedli a zásluhou velké bojovnosti korigovali porážku na přijatelných 11 bodů. Body: Zálešák 42, K. Lečbych 10, M. Lečbych 10, Kocián 8, Vavrys 8, Urbánek 5, Jankových 4, Krejčiřík 4.