Broďané mají druhý mečbol

Uherský Brod Sport 27 / 03 / 2012

Finálová série jako na houpačce, vítězí vždy hosté

Už jen jeden krok schází hokejistům Uherského Brodu k zisku Poháru hejtmana Zlínského kraje. Sáhnout si na něj mohou už ve čtvrtek, kdy finálová série play-off pokračuje čtvrtým zápasem u Olšavy.  V bitvě s Brumovem se zatím nejvíce daří obránci Janu Hečovi, který skóroval v každém finálovém střetnutí.
Brumov - Uh. Brod 3:4 v pr.
Broďané se dostali hned v úvodu do dvojnásobného oslabení a z přesilovek dostali dvě branky, což výrazně ovlivnilo dění v první třetině. Vyústěním pak byla branka Mokrejše, který na konci úvodní dvacetiminutovky zvýšil již na 3:0 pro Brumov. V prostřední části začali hosté lépe bruslit a hrát více do těla. Nejprve Kotačka s Gergelou úplně vyšachovali domácí obranu a prvně jmenovaný snížil na 3:1. Poté vyhrál P. Obadal buly a těžil z toho Heča - 3:2. Ve třetí třetině už byli Broďané lepším týmem a zaslouženě si vynutili prodloužení. V jeho šesté minutě nahodil puk na branku Schuster a domácí gólman si puk srazil za záda... Branky: Kotačka, Heča, Šiller, Schuster. Třetiny: 3:0, 0:2, 0:1 - 0:1. Stav série 0:2
UH. BROD: Kůdela - Hlatký, Woska, Surý, Heča, Měšťánek, Bahula - Kotačka, Gergela, Kubiš - Obadal P. Obadal L., Šiller - Kartsuek, Schuster, Škorec.
Uh. Brod - Brumov 3:4
Hokejisté Brodu vstoupili do utkání, v němž se již mohlo rozhodnout, velmi aktivně a již v 5. minutě vedli 2:0. „Rychlé branky však byly kontraproduktivní, protože pak jsme přestali hrát a zbytečně začali faulovat,“ posteskl si kouč Uh. Brodu Zbyněk Kůdela. Výsledkem bylo, že hosté ještě do konce úvodní dvacetiminutovky srovnali na 2:2. Domácí přitom mohlo hodně mrzet neúspěšné trestné střílení Kotačky. Ve druhé části se hodně vylučovalo a branka padla pouze jediná, když radost zavládla na lavičce Brumova. Ve třetí části už měli domácí drtivou převahu, ale hosté vyučovali z produktivity. Z pouhých dvou střel na bránu totiž dokázali jednu proměnit a zvýšit na 2:4. Brod měl spoustu šancí, mimo jiné i 4 sólo nájezdy, ale snížení se dočkal až v 57. minutě.
V závěru hráli domácí power-play, v němž měli blízko ke skórovaní P. Obadal s Kubišem, ale skóre se již neměnilo. Branky: Surý, Gergela, Heča. Třetiny: 2:2, 0:1, 1:1. Stav série 2:1
UH. BROD: Kůdela - Hlatký, Woska, Surý, Heča, Měšťánek, Bahula - Kotačka, Gergela, Kubiš - Obadal P. Obadal L., Šiller - Kartsuek, Marušák, Škorec.

autor: HYNEK ZDENĚK