Broďané mají jistotu play-off

Sport 25 / 01 / 2011

Hokejisté Uherského Ostrohu nebodovali ani v jednom utkání

Již jen tři kola scházejí do skončení dlouhodobé části Krajského hokejového přeboru a z regionálních týmů si lepší pozici vytvářejí hokejisté Uherského Brodu. Po vítězství ve Velké Bíteši se dostali na druhou postupovou pozici. Ostrožané naopak prohráli důležitý zápas s Brumovem a nedařilo se jim ani v Kroměříži.
Velká Bíteš - Uh. Brod 2:7 (0:2, 0:3, 2:2)
Broďané nastoupili v Bíteši s uzdraveným Málkem s cílem vydolovat všechny body. Skóre otevřel v 15. minutě Suhrada, který dostal zpoza branky přihrávku od Kubiše. Ještě ve stejné minutě si dobře rozehráli Škorec s Liborem Obadalem a druhý ze jmenovaných zamířil přesně k tyči. Na 0:3 navýšil na počátku druhé třetiny po krásné kombinaci celé lajny Kubiš, který zůstal osamocen před domácím brankářem. Do sirény se pak prosadili ještě Vančura s Liborem Obadalem, a tak před závěrečnou dvacetiminutovkou bylo skóre již 0:5. V závěrečné třetině již koncentrace hostů polevila, často chodili na trestnou lavici a výsledkem bylo narušení Málkova čistého konta. Branky: Vančura 3, L. Obadal 2, Suhrada, Kubiš.
Uh. Brod: Málek - Surý, Molnár, Kojecký, Heča, Woska, Kovář - Vančura, Suhrada, Kubiš - Škorec, L. Obadal, Šiller - Bršlica, Bujáček, Dovrtěl.
Kroměříž - Uh. Ostroh 7:3 (1:1, 4:2, 2:0)
Ostrožané měli problém se sestavou, když jim vypadlo hned pět hráčů (Frolek, Barák, Uherek, Penák, Tóth) a do Kroměříže přijeli jen s pěti beky. Premiéru si odbyl sedmnáctiletý Beneš, který trenéra přesvědčil o případném dalším využívání. Hosté se rychle ujali vedení, a to ve 13. sekundě, navrch v utkání však měla přesto Kroměříž. Ta ještě v úvodní třetině srovnala na 1:1 a na počátku střední části během jedné minuty odskočila až na 3:1. Ostrožanům se ještě podařilo srovnat na 3:3, ovšem pak už diktovali tempo hry Hanáci. Branky: Prudek, Schuster, Jurča.
Uh. Ostroh: Valúch (50. Bříštěla) - Horsák, Šudřich, Klauda, Nevídal, Beneš - Němčický, Prudek, Gabriška - Schuster, Ťok, Kartusek - Slaný, Zalubil, Jurča - Hartl.
Uh. Ostroh - Brumov 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Ostrožané si v úvodu vytvořili tlak, ale bez brankového efektu. Přibližně v polovině třetiny hráli domácí neúspěšně přesilovku. Když skončila, dostali se hosté do přečíslení a jejich ruská posila Medveděv otevřela skóre. V úvodu druhé třetiny dostal koňara Uherek, který již nemohl pokračovat v utkání. Místo něj naskočil Vlk jun., který za chvíli ztratil puk, čehož využil hostující Mokrejš ke zvýšení na 0:2.
Třetí třetina byla ve znamení náporu domácích. Kartusek nejprve nastřelil břevno a čtyři minuty před koncem snížil při přesilovce ranou od modré Rapant. V závěru Brumov dobře bruslil a hlídal střední pásmo. Minutu před koncem pak šel jeden z domácích na trestnou lavici, a tak se Ostroh nedostal ani k power-play. Branka: Rapant.
Uh. Ostroh: Valúch - Frolek, Šudřich, Horsák, Nevídal, Klauda, Rapant - Němčický, Barák, Gabriška - Uherek (Vlk jun.), Zalubil, Jurča - Schuster, Ťok, Kartusek.

autor: HYNEK ZDENĚK