Broďané nepostoupili

Uherský Brod Sport 02 / 11 / 2009

Pouť basketbalistů Uherského Brodu v Českém poháru skončila ve druhém kole. Svěřenci kouče Jiřího Pršaly nestačili na prvoligovou zálohu Opavy. Loňský „uprchlík“ ze druhé ligy slováckému výběru dokonce nasázel stovku.
Uh. Brod - Opava B 82:104 (36:45)
Se „starým známým“ Uherským Brodem se záloha Opavy, která loni postoupila do první ligy, příliš nemazlila. Drama dovolila pouze v prvním poločase, avšak famózním závěrem se přehoupla přes stobodovou laťku, čímž utnula veškeré naděje domácích borců. „První čtvrtina byla z naší strany sehraná a soupeře jsme asi překvapili. V osmé minutě jsme vedli 21:14, ale náskok se vytratil před sirénou,“ přibližuje asistent trenéra Miroslav Mikel. Vyrovnaná hra se držela do půlky druhé desetiminutovky, avšak poté zaúřadovala agresivnější opavská obrana a došlo na lámání chleba. „Zbytečně jsme ztráceli míče a přihlíželi devítibodové šňůře,“ říká Mikel. Náskok narostl v poslední čtvrtině, kdy už bylo jasné, že Uherský Brod loňského soupeře na kolena nedostane. Střelecky zářil Dostál, který dosáhl sedmadvaceti bodů. Body:  Dostál 27, Mrlík 22, Formánek 12, Dvořák 7, Kaša 5, Povolný 7, Dorazil 2, Gál 2, Kryštof 2.