Broďané porazili Hanáky i sudího

Slovácko Sport 14 / 01 / 2016

Hokejisté Uherského Brodu si slušně zastříleli, osmi góly prodloužili mizérii Kroměříže, která za tři body vyhrála naposledy v listopadu, kdy porazila právě výběr od Olšavy. O jeden gól méně nasázeli Ostrožané v derby Uherskému Hradišti.
UH. HRADIŠTĚ - UH. OSTROH 3:7
Hokejisté Uherského Ostrohu sice už ve 34. sekundě inkasovali z hokejky Nohála, ale ještě do konce třetiny srovnali krok a nakonec bez větších problémů potvrdili roli vysokého favorita.
Po rychlé brance domácích se chopil režie zápasu rozhodčí, který rozdával tresty na obě strany jako karty v mariáši. A tak se do první sirény urodil už pouze jediný gól, o který se postaral ostrožský Antonovič. Od druhé třetiny vládli na ledě hosté, kteří nejdříve využili přesilovou hru a v polovině zápasu zvýšili na 3:1. Hradišťským sice nelze upřít nasazení, bojovnost, ale před brankou Valúcha postrádali důraz a pohrdli i dvojnásobnou skoro minutovou přesilovkou. Kouč Bohuslav Weintritt tak zkusil soupeře zaskočit odvoláním brankáře při opětovné přesilovce 5 na 3 v poslední části, jenže místo snížení na 4:2 domácí v šesti inkasovali do prázdné... Ani pak ale domácí nerezignovali, ve 48. minutě dvakrát během 12 sekund skórovali a dotáhli se na rozdíl dvou branek. Ostrožané ale neznervózněli, za dvě minuty přidali šestý a v samotném závěru do prázdné brány sedmý gól. Branky: Nohál, Studený, Tomešek - Zahradný 3, Antonovič, Červínek, Neuwirth, Flora. Třetiny 1:1, 0:2, 2:4.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Studený, Foltýn, Lažek, Škubal, Fuksa, Kršjak - Horehleď, Karpíšek, Burša - Nohál, Kubal, Tomešek - Kotačka, Hruboš, Bureš.
UH. OSTROH: Valúch - Kučera, Červínek, Heča, Maršálek, Rapant, Zahradný - Antonovič, Tóth, Rauš - Stránský, Flora, Beneš - L. Galuška, V. Galuška, Neuwirth.
Kroměříž - UH. BROD 7:8
Broďané jeli na Hanou s cílem odvézt tři body a od prvních minut jej naplňovali. Zápas odstartovali ve velkém stylu a v 8. minutě vedli 3:0, v 10. 4:1. Jenže pak si vybrali hluchou chvíli a vrátili soupeře do hry. O tečku za střeleckými dostihy v první části se však nakonec postaral hostující Peterka. I do druhé třetiny Spartak vtrhl jako uragán. Když ve 21. minutě kanonýr Ondra zvýšil na 6:3, stadionem se rozléhal pískot, který ještě zesílil po dalším úderu Doležálka. Domácí byli zralí na ručník. Jenže na led žádný nepřiletěl. Hanáci naopak snížili a v poslední třetině se dostali na rozdíl dvou branek (5:7). Jejich euforii ale zchladil zkušený bek Gureň. I když to na drama nevypadá, zrodí se. „Ale jen zásluhou rozhodčího, který si na posledních deset minut oblékl kroměřížský dres. Z nepochopitelných důvodů vyloučil několik našich hráčů, když fauly viděl snad jen on sám...,“ kroutil hlavou Roman Uhříček, kouč Uh. Brodu. Domácí se tak dostali na kontakt i k hře bez brankáře, při které však Broďané vítězství uhájili. „Hráče normálně za zbytečné fauly kritizuju, ale teď musím uznat, že se žádných nedopustili. Jsem úplně zděšen z toho, co s námi rozhodčí v závěru vyváděl. Kluky musím pochválit, že se nenechali vyprovokovat k inzultaci ani slovnímu napadání,“ dodal Uhříček. Branky: Ondra 3, Šiller, Nesrsta, Peterka, Doležálek, Gureň. Třetiny 3:5, 1:2, 3:1.
UH. HRADIŠTĚ: Zubo - Woska, Bednařík, Gureň, Řezníček, Surý, J. Vaněk - Doležálek, Holík, Nesrsta - Okénka, Klusák, Ondra - Hladiš, Šiller, Peterka - O. Chovanec.

autor: ceh, hol