Broďané postupují

Uherský Brod Sport 01 / 11 / 2011

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod postoupili do třetího kola Českého poháru. V bitvě druholigových týmů si po divoké přestřelce poradili s BCM Ostrava, když k rozhodujícímu trháku nasadili ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli o 18 bodů.
UH. BROD - BCM Ostrava 97:92
I když domácí postrádali Kratěnu s Kašou, od začátku si udržovali mírný náskok. Střelecky při chuti byl hlavně Mrlík, který byl autorem čtyř ze šesti trojek v první čtvrtině. „Soupeř přijel s osmi mladými běhavými kluky, kteří nebyli svázaní obrannými úkoly. A tak byla k vidění oboustranně útočná hra, ostatně tak už to v pohárech bývá,“ říká Miroslav Mikel, kouč Uh. Brodu. Jeho výběr však o vedení postupně přišel a jen těžko se vypořádával s nátlakovou hrou ostravských mladíků.
Jejich odpor domácí zlomili až ve třetí čtvrtině. „Konečně jsme využili výškové i váhové převahy podkošových hráčů a hlavně zásluhou Dostála čtvrtku vyhráli 35:17,“ uvedl Mikel. V závěru sice Spartak trošku polevil, ale postup do třetího kola už si pohlídal. Soupeřem mu v něm bude pro změnu VŠB Ostrava. Body: Dostál 36, Mrlík 17, Povolný 13, Formánek 13. Pršala 11, Mikel 5, Šácha 2. Poločas 43:46