Broďané předvedli nevídaný obrat, z 0:4 na 5:4!

Slovácko Sport 13 / 11 / 2014

Záloha Uherského Brodu dvě třetiny trápila lídra z Uh. Ostrohu

Hokejisté Uherského Hradiště počtvrté za sebou nevyhráli, ale vybojovali aspoň bod, když Blansku podlehli až po samostatných nájezdech. Formu naopak nabírá Uherský Brod, který vyhrál potřetí v řadě. Lídrem Krajské ligy však zůstává HOKEJ Uherský Ostroh.
Uh. Brod B - Uh. Ostroh 5:11
Ostrožané přijeli k dohrávce odloženého zápasu 2. kola na brodský led v roli jasného favorita, jenže se dvě třetiny se srdnatě hrajícími domácími mladíky trápili. Hosté totiž do zápasu vstoupili s pocitem, že se nemůže nic stát a soupeř se porazí sám. Opak byl však pravdou. Jen zásluhou výborného výkonu brankáře Šivla udrželi bezbrankovou první třetinu. Hosté pykali i za vlastní střeleckou nemohoucnost. Svěřenci Ivana Klaudy se ve druhé části probrali, zásluhou Frolka šli do dvoubrankového vedení, ale po druhé siréně nakonec vedli jen 3:2. Zdrcující K.O. si hosté schovali na 44. minutu, kdy během 32 sekund třikrát udeřili! „Asi jsme stanovili nový historický ostrožský rekord. Věděli jsme, že už vyhrajeme. Soupeř byl zralý na ručník,“ komentoval klíčový okamžik Bronislav Zápařka, generální manažer ostrožského klubu. Domácí brankář Obal přenechal místo Chovancovi, který však záhy inkasoval další dva góly. Za stavu 2:8 hosté polevili v koncentraci a výsledkem bylo dalších 6 branek, tři na každé straně. Branky: Bujáček 2, Gahura, Ďurica, Hlavica - Galuška 3, Frolek 2, Flora 2, Lenkovič 2, Ťok, Rapant. Třetiny 0:0, 2:3, 3:8.
UH. BROD B: Obal (44. D. Chovanec) - Adami, Hurta, Maršálek, Přikryl, Vyoral, Ďurica, Šobáň, Ondráček, Hlavica, Smetana, O. Chovanec, Bujáček, Pavlůsek, Kociňák, Gahura, Bařinka, Hladiš, Vaněk.
UH. OSTROH: Šivel - Nevídal, Frolek, Vaněček, Rapant, Zahradný, Bachan, Sasín - Antonovič, Ťok, Lenkovič - Beneš, Galuška, Flora - Šlapák, M. Kučera, Čápek.
Uh. Brod - Boskovice 5:4
I když se oba týmy od úvodní minuty dostávaly do šancí, brankáři se překonávali. Puky přitahovali jako magnet. S góly se roztrhl pytel až ve druhé třetině, kdy jich fanoušci viděli hned osm! Boskovičtí v rozmezí od 22. do 25. minuty čtyřikrát skórovali a vyhnali brankáře Kučeru z klece. Za stavu 0:4 by na domácí nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. „Vzal jsem si oddechový čas a hráčům důrazně promluvil do duše. Bylo to na ručník,“ přiznal Roman Uhříček, kouč Uherského Brodu. A jeho domluva padla na úrodnou půdu. Ve 35. minutě na ukazateli skóre svítily dvě čtyřky! Famózní stíhací jízdu odstartoval perfektně provedeným blafákem z trestného střílení Kubiš, ve 32. minutě se domácí radovali dvakrát během 22 sekund a o vyrovnání se postaral dobře hrající Nesrsta. Obrat pak v 53. minutě dokonal Šiller, který stejně jako Kubiš mazácky proměnil trestné střílení. V závěru domácí podržel skvělý Málek. „Je to neuvěřitelné, ale ráno jsme s žáky prohrávali v Brně 0:4, abychom vyhráli 7:4, a večer se vše zopakuje. Za dnešek mám asi spoustu nových šedivých vlasů,“ usmíval se Uhříček, který za klíčovou označil brankářskou rošádu po třetí inkasované brance. „Kučera za obdržené branky nemohl, ale cítil jsem, že mužstvo nutně potřebuje impuls, nějakou změnu. Málek vzápětí inkasoval, ale po oddechovém času branku uzamkl. Myslím, že pro to, co dnes diváci viděli, se chodí na hokej,“ neskrýval spokojenost Uhříček. Branky: Šiller 2, Kubiš, Smetana, Nesrsta. Třetiny 0:0, 4:4, 1:0.
UH. BROD: Kučera (24. Málek) - Pšeja,Přikryl, Surý, Woska, Peterka, Kojecký - Nesrsta, Okénka, Novák - Kubiš, Gergela, Šiller - Krucký, R. Doležálek, Chovanec - Smetana.
Uh. Hradiště - Blansko 3:4
Hokejisté Blansko na led doslova vletěli a domácí nevěděli, kde jim hlava stojí. Od pohromy je až do 16. minutě chránil vynikající gólman Oharek, který pochytal několik vyložených šancí. Jenže pak jej překonal Bažant a ve vlastním oslabení Skácel, který za jeho záda poslal vyražený puk. Kouč Lukáš Kašný v přestávce zvýšil hlas a jeho výběr se probudil z letargie. Zvýšil tempo i nasazení a ve 31. minutě snížil v přesilové hře Stašek, jehož projektil od modré gólman Vlach zaregistroval až v síťce. Hosté si sice ve 43. minutě vzali zpět dvoubrankový náskok, ale jen nakrátko. Hradišťští nehodili flintu do žita, sešlápli pedál ofenzívy a dvěma góly během dvou minut srovnali krok. Lažek nejdříve využil přesilovku a po něm se trefil Horehleď, nejlepší kanonýr týmu. Domácí i nadále tvrdili muziku, ale vítězného gólu se nedočkali. Vychytal je Vlach. A tak rozhodly samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější hosté. „I když jsme prohrávali 0:2, hráči se nepoložili a velkou bojovností utkání srovnali. Škoda, že na každý gól potřebujeme tolik šancí a pak chybujeme v obraně. Jestli chceme pomýšlet na vítězství, musíme se zlepšit,“ uvědomuje si Kašný. Branky: Stašek, Lažek, Horehleď. Třetiny 0:2, 1:0, 2:1, na nájezdy 2:3.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Lažek, Studený, Stašek, Bednařík, Foltýn, Rozhon - Karpíšek, Kotačka, Fridrich - Hrabec, Burša, Horehleď - Nohál, Lašák, Haničinec - Kršjak, Ondra, Fuksa.
Uh. Brod B - Rosice 2:7
Broďané zopakovali velmi slušný výkon ze souboje s Uherským Ostrohem, ale nedokázali proměnit šance a ve druhé třetině pak inkasovali čtyři slepené branky. „Trošku se nám lepí smůla na paty. I když jsme měli spoustu šancí v první i ve druhé třetině, jen jsme dvakrát orazítkovali tyčky. Góly v poslední části už byly jen slabou útěchou,“ komentoval zápas František Vaněk, domácí kouč, podle kterého by zápasu více slušel výsledek 4:6. Branky: Pavlůsek, Hladiš. Třetiny 0:1, 0:4, 2:2.
UH. BROD B: D. Chovanec - Ďurica, Šobáň, Vyoral, Maršálek, Hurta, Adami, Mravko - Pavlůsek, Hladiš, Obadal - Hlavica, Klusák, Fládr - Bujáček, Vaňek, Gahura - Kociňák, Bařinka.

autor: ceh, hol