Broďané předvedli ofenzivní smršť

Uherský Brod Sport 04 / 06 / 2014

Uf! Divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod možná získali tři body, které jim v konečném účtování zajistí setrvání v soutěží. Svěřenci Františka Ondrůška po ofenzivním koncertu přehráli devátý Pelhřimov a dvě kola před koncem se vzdálili sestupovým vodám na čtyři body.
UH. BROD - Pelhřimov 3:1
Broďané, vědomi si vážnosti situace, na soupeře vletěli jako velká voda a do dláždění cestičky k potřebnému vítězství se pustili už ve 4. minutě. Po trestném kopu míč propadl k Vrágovi, který neměl problém zamést jej do sítě. Rychlý gól přinesl  domácím na kopačky potřebný klid a pokračovali ve hře na ofenzivní strunu. Ve dvacáté minutě se po levé straně prosmýkl Mančík, odcentroval a Šálek zbíhající na přední tyč zavěsil. Domácí pak sice zaspali při rohovém kopu a soupeř snížil, jenže odpověď bleskurychle přichystal Hruboš, který placírkou poslal míč k tyči. „Ještě do přestávky jsme měli další šance, jenže Richard David i Mančík sami před brankářem selhali. Škoda, poločasový náskok byl jinak daleko výraznější,“ mrzelo trošku trenéra Ondrůška.
Jeho svěřenci pokračovali v nastolené cestě i po přestávce, několikrát šli do přečíslení, když hostům dělali velké problémy hlavně Dvořák s Nevařilem, ale ze žádného mráčku už nezapršelo. Největší tutovku měli na kopačce Šálek a Nevařil, opět však nedokázali tváří v tvář překonat gólmana. Na opačném pólu hřiště se hrálo jen sporadicky, přesto gólman Ondrůšek lapil soupeři jednu vyloženou šanci a svůj tým podržel. „Tři body samozřejmě těší, ale ještě nejsme za vodou. Když ale navážeme na dnešní výkon, nemám žádné obavy,“ poznamenal Ondrůšek, který dal opět od začátku příležitost dvěma talentovaným dorostencům - Mančíkovi s Nevařilem (ročník 1995). Poločas 3:1.
UH. BROD: Ondrůšek - Nevařil, M. David, Vrága, Kúdela - Dvořák, R. David, Šálek, Vojtěch Dolina, Mančík - Hruboš. Střídali Josefík, Velecký, Vít Dolina, Pochylý.