Broďané přezimují poslední.

Broďané přezimují poslední.
Uherský Brod Sport 20 / 11 / 2014

Trenér Ondrůšek má na kahánku! O případné trenérské rošádě rozhodne sobotní valná hromada

Podzimní putování si divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod za rámeček nedají. V šestnácti vystoupeních posbírali prachbídných 14 bodů, což je pasuje na jednoho z adeptů na sestup! Atmosféra u Olšavy není dobrá, otazník visí i nad setrváním kouče Františka Ondrůška, který podle vedení klubu nenaplnil očekávání...
„Čtrnáct bodů je zatraceně málo, jsem neskutečně zklamaný. Výsledky prvního týmu jsou obrovskou kaňkou na podzimní vizitce klubu,“ prohlásil Josef Hamšík, předseda brodského ČSK, který se tak pyšní aspoň vynikajícími výsledky mládeže.
Divizní mančaft se na podzim jen třikrát radoval z vítězství, přičemž pykal především za neproměňování šancí a chyby nejzkušenějších hráčů.  „Alfou a omegou fotbalu jsou góly. Když je nedáme, nemůžeme vyhrát. A přitom si v každém zápase šance vypracujeme, ale s jejich proměňováním jsme na štíru. Klukům chybí klid, rozvaha a zkušenosti,“ říká František Ondrůšek, kouč týmu, který přezimuje na divizním dně.
Jeho družina udeří v průměru jednou za 96 minut! Hned v sedmi zápasech vyšla střelecky naprázdno. Týmu jednoznačně chybí ryzí bombarďák, který ze tří šancí tři, minimálně dvě promění. „Je jasné, že se čtrnácti body jsme odsouzeni k boji o záchranu. Abychom divizi udrželi, potřebujeme získat dvacet bodů, což bude se stávajícím kádrem těžké. Bez posil to asi nepůjde,“ uvědomuje si Ondrůšek, který disponuje kádrem prošpikovaným dvacetiletými i mladšími hráči. „V létě jsme měli vyhlédnuté posily, ale nakonec se jejich příchod nedotáhl do konce. Podzimní výsledky jsou odrazem současné síly týmu,“ pokračuje lodivod.
V létě odešel jen Němčický, jizvu po něm zacelil po pátém kole velezkušený stoper Kroča. Jinak se kádr nezměnil. Na výsledky však fanoušci i vedení klubu čekají marně. „Srážejí nás kiksy nejzkušenějších borců, postrádal jsem jejich herní vyzrálost. Když chybují mladí, tak to pochopím, ale u mazáků jsou školácké minely neomluvitelné,“ zlobí se Ondrůšek. Nelichotivé podzimní výsledky jeho židli pořádně rozkývaly...
„Jestli zůstane nebo ne, rozhodne až nové vedení klubu, které vzejde ze sobotní valné hromady. Každopádně za dva a půl roku, co je u týmu, jsme se dál příliš neposunuli,“ komentoval možnou trenérskou rošádu Hamšík, který je v čele klubu dlouhých 17 let. I o jeho setrvání rozhodne valná hromada. „Ať už to dopadne jakkoliv, můj vztah ke klubu se nikdy nezmění. Je to moje dítě. Ale zase role předsedy pro mě není prioritou. Když ucítím, že delegáti chtějí změnu, jsem připravený předat štafetu,“ prohlásil Hamšík.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace