Broďané přišli o bod v nastavení

Uherský Brod Sport 30 / 10 / 2014

Divizním fotbalistům ČSK Uherský Brod se lepí smůla na paty. Na půdě třetího Havlíčkova Brodu sahali po čtvrté remíze v řadě, ale ve druhé minutě nastavení je rozesmutnil Míča. Tým od Olšavy tak čeká na plný bodový zisk už sedm kol (0-3-4, skóre 3:11).
Havlíčkův Brod - UH. BROD 2:1
Když si už ve druhé minutě vyskočil na centr Michalce vytáhlý obránce Kroča a nekompromisně zavěsil, domácí zůstali jako opaření. Ze studené sprchy se však poměrně rychle oklepali, vytvořili si optickou převahu, ale dalekonosné rány Mareše ani Svobody se mezi tři tyče nevešly. Klíčový okamžik přišel ve 29. minutě, kdy na hranici vápna zaváhal Kúdela, hbitý Sklenář jej obral o míč, ale vzápětí byl faulován. Rozhodčí nezaváhal, tasil červenou kartu a nařídil pokutový kop. Kubát poslal Ondrůška na druhou stranu a začínalo se od začátku. „Za hrubou chybu Kúdely jsme zaplatili hned dvakrát. Hráč navíc dostane na příští zápas stopku,“ zlobil se brodský lodivod František Ondrůšek.
Druhý poločas se proměnil v neúprosnou bitvu, ve které měli mírně navrch přesilovku hrající domácí, ale jejich útočné ataky se tříštily o pružnou brodskou obranu. Co prošlo, pochytal vynikající gólman Ondrůšek. Když už se zdálo, že si týmy rozdělí po bodu, přišla druhá minuta nastavení a technická střela Míči, na kterou brodský strážce svatyně nedosáhl. „Jedem domů jak zpráskaní psi, bez bodu i nálady. Za druhý poločas jsme si přitom určitě bod zasloužili,“ posteskl si Ondrůšek. Branka: Kroča. Poločas 1:1.
UH. BROD: M. Ondrůšek - M. David, Vrága, Kroča, Kúdela - R. David, Šálek, Dvořák - Michalec (59. Josefík), Hruboš (89. Pochylý), Mančík.