Broďané promarnili vedení

Slovácko Sport 12 / 04 / 2012

Hlučané doplatili na neproměňování šancí

Holešov - Dol. Němčí 2:0 (1:0)
Hosté se za celé utkání k vážnější akci nepropracovali. Domácí šli do vedení v 15. min. Sumcem a do přestávky měli ještě další příležitosti k navýšení náskoku, ale Křenek své šance zahodil. Chuť si spravil těsně po přestávce, kdy ve 47. min. konečně protrhl střeleckou smůlu a zvýšil na konečných 2:0. I v dalším průběhu se hrálo podle domácích not, ale hráči zahodili, co se dalo, velké příležitosti měli Sumec a Křenek. V 78. min. se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu za faul na domácího útočníka. Rozhodčí Dostálek, 150 diváků.
Dol. Němčí: Hájek - Grabec, Šme lík, Kadlček L., Zimčík, Krchňáček P., Pochylý,Stojaspal T., Cmol, Stojaspal M., Krchňáček M. Střídal: Jančář.
Uh. Brod - Morkovice 2:2 (1:0)
Favorizovaní hosté začali lépe, ale po úvodní čtvrthodině se jim hra přestávala dařit. Domácí, teprve šestnáctiletý Nevařil sám postupoval na gólmana Veselého, ale branku nedal. Domácí se dostali do vedení ve 20. min. z penalty, když hostující zadáci faulovali F. Hruboše a penaltu proměnil David. Hosté měli možnost srovnat, ale Žourek nastřelil pouze břevno. Druhý poločas začal hrubkou v hostující obraně, kterou potrestal ve 46. min. Nevařil. V 80. min. po faulu na Valáška kopal Žourek penaltu, kterou bezpečně proměnil. Tutovku na srovnání měl Valášek, ale domácí brankář jeho snahu výborným zákrokem zlikvidoval.  V 90. min. předvedl opět výbornou akci Valášek a jeho přihrávku proměnil ve vyrovnávací branku Přecechtílek. 200 diváků, rozhodčí Žniva.
Uh. Brod: Ondrůšek - Píštěk, David, Solařík, Galuška, Dvořák, Dolina, Kostelník, Nevařil, Hruboš F., Hruboš D. Střídal: Zemánek.
Hluk - Vel. Karlovice 1:2 (0:1)
Do utkání lépe vstoupili domácí a už ve 4. min. se ocitl Minařík sám před gólmanem, ten ale jeho střelu reflexivně vyrazil. I v dalších minutách bylo více snahy o útočení na straně Hlučanů a nebezpečnou střelu Masaříka zblokovala na poslední chvíli obrana a o pár okamžiků později golman Sváček jen s námahou vyrazil střelu O. Machaly. Štěstí se v závěru přiklonilo na stranu hostí, když z trestného kopu Štulerovu střelu tečoval jeden ze zadáků a golman Fojtík byl na střelu krátký. Ve 49. min. srovnal Masařík. Domácí se dál snažili o vstřelení vedoucí branky, ale jejich akcím chyběla přesná finální přihrávka. Trest přišel v 64. min., kdy Vašut dal vedoucí gól. Vedení hostí mohl ještě navýšit v 75. min., Vrážel ani nadvakrát nedokázal překonat brankáře Fojtíka. Rozhodčí Březáček, 80 diváků.
Hluk: Fojtík - Machala A., Zlínský, Machala J., Botek, Kachlík, Minařík, Machala O., Hrdina, Masařík, Hlaváček. Střídali: Zelinka, Říha, Zalubil Martin.
Provodov - Boršice 1:0 (0:0)
Oba celky předváděly rychlý a otevřený fotbal se šancemi na obou stranách. Na straně domácích největší nebezpečí pro Remešovu branku znamenal Ulman, na druhé straně domácí zadáky několikrát pozlobil Konrád. V první půli dvakrát nebezpečně vystřelil domácí Josefík, další šance měli Slončík a Ulman. U hostí promarnili dobré šance M. Dufek a Kopčil. Po přestávce se dvakrát dostal do slibné šance domácí Slončík, ale Remeš byl na místě, u hostí se mohl trefit M. Dufek. Rozhodnutí přinesla 74. min., kdy vstřelil vítěznou branku Ulman. Rozhodčí Veselský, 120 diváků.
Boršice: Remeš - Brzica A., Vašek, Martinec, Hromada, Kuzma, Mikulčík, Kopčil, Konrád, M. Dufek, Činčala. Střídal: Vlček
Bystřice p/H. - Kateřinice 2:0 (2:0), Slušovice - FC Vsetín 0:4 (0:2), Vigantice - 1. Valašský FC 1:0 (0:0), Val. Meziříčí B - Luhačovice 5:4 (0:2)