Broďané rozstříleli Boskovice

Slovácko Sport 20 / 10 / 2011

Hokejisté Uherského Brodu mají první body, uspěli i Ostrožané, kteří v neděli přehráli po nájezdech Moravské Budějovice. Oba týmy čeká za týden derby v Uh. Brodě.
Uh. Brod - Boskovice 6:0
Jak je důležité mít Málka v brance, se přesvědčili hokejisté Uherského Brodu. V první třetině totiž hosté vystřelili na domácího gólmana hned třináct střel, avšak domácí brankář čaroval. Skóre otevřel v šesté minutě Schuster, který využil tlaku celé lajny - 1:0. O čtyři minuty později využil přesilovku Woska - 2:0 Ve druhé části viděli diváci vyrovnanou hru, kdy se domácí většinou bránili při hře v oslabení. Díky Pavlu Obadalovi zvýšili domácí na 3:0. Ve třetí části se karta obrátila a na trestnou lavici začali více směřovat hosté, čehož domácí využili k přebrání střelecké iniciativy a přidání dalších tří branek.
Branky: 6. Schuster, 10. Woska, 34. P. Obadal, 43. Škorec, 46. Škorec, 48. Nečas. Třetiny: 2:0, 1:0, 3:0.
Uh. Brod: Málek - Hlatký, Woska, Surý, Blaha, Kojecký, Obadal L. - Kubiš, Gergela, Schuster - Šiller, Kotačka, Kartusek - Nečas, Obadal P., Škorec - Bršlica.

Uh. Ostroh - Mor. Budějovice 5:4 po náj.
Moravské Budějovice byly hokejově vyzrálejší, ovšem ostrožští mladíci výtečně bruslili a navíc je podržel brankář Šurý. K úspěchu Ostrohu výrazně pomohla druhá třetina, kdy za stavu 1:2 ustáli téměř dvouminutové oslabení 3:5. V okamžiku, kdy naskočil první vyloučený hráč na led, dostal do brejku puk a bylo srovnáno. Když pak vzápětí přidali domácí další dvě branky, museli hosté dotahovat. V řádné hrací době rozhodnutí nepadlo, stejně jako v prodloužení. Nakonec rozhodla až devátá série samostatných nájezdů.
Branky: 7. Ivan, 30. Fridrich, 32. Frolek, 38. Frolek, roz. nájezd: Pekár. Třetiny: 1:2, 3:0, 0:2.
UH. OSTROH: Šurý - Frolek, Nevídal, Stašek, Bříštěla, Vaněk, Nikl - Kolář, Barák, Kučera - Pekár, Zelinka, Tóth - Ivan, Fridrich, Kundera (Ťok).