Broďané sahali po bodu, zálohu dorazil gól přímo z rohu

Uherské Hradiště, Uherský Brod Sport 13 / 03 / 2022

Ani bod si do tabulky MSFL nepřipsali zástupci Uherskohradišťska. Uherský Brod doma padl s posílenými Otrokovicemi a záloha Slovácka odjela s nepořízenou z Hané.

MSFL

UH. BROD - Vikt. Otrokovice 2:3

Otrokovice v zimě výrazně posílily, z podzimního základního kádru zůstali tři hráči a zatím je to znát. Po výhře v Hlučíně totiž Viktorka vyplenila i Uherský Brod, ale zápasu by podle domácího kouče Martina Ondy více slušela remíza.

Hosté mají hlavně obrovskou ofenzivní sílu, na hrotu totiž operují i hráči s prvoligovými zkušenostmi, což bylo na Lapači cítit. Stav 0:1 na ukazateli skóre svítil už v 6. minutě. Broďané bez marodů Malenovského a Košáka sice srovnali krok, když se parádně hlavou trefil Josefík, ale do kabin inkasovali podruhé.

Trenér Onda v kabině burcoval ke zvýšené aktivitě a snaze o otočení výsledku, jenže hned ve 47. minutě lovil gólman Jícha míč potřetí ze sítě. Za stavu 1:3 se karta obrátila. Broďané přidali, vytvořili si vyložené šance, ale prosadili se až v 88. minutě Flasarem. „Za druhý poločas jsme si minimálně bod zasloužili, bohužel jsme selhali v koncovce. Největší tutovku neproměnil Mančík, Josefík orazítkoval jen tyč. Soupeř už po třetí brance neměl vůbec nic,“ posteskl si Onda. Jeho tým si tak ve třech jarních zápasech připsal jen dva body. „Určitě jsme jich chtěli víc, ale soutěž je ještě dlouhá, získáme je jinde,“ nepanikaří zkušený kouč. Branky: Josefík, Flasar. Poločas 1:2.

UH. BROD: Jícha - Nevařil, Vrága, Pavlíček, Flasar - Michalec (52. Šmatelka), Venený, Lorenc, Gettler (52. Strachoň), Mančík - Josefík.

Olomouc B - SLOVÁCKO B 3:1

Slovácko mělo parádní start, když už ve 4. minutě šlo po přímém kopu zásluhou Vincoura do vedení. Hanáci se však postupně probrali z letargie, převzali otěže a ještě do přestávky skóre otočili. Oba góly přitom vměstnali do závěrečné desetiminutovky. Ve druhé půli chtěli svěřenci Pavla Němčického srovnat, ale vyloženu šanci si vlastně nevypracovali. To gólman Trčka se nejdříve vyznamenal proti šanci Šípa, ale v 84. minutě už kapituloval, když jej přímo z rohového kopu zaskočil Langer. Branka: Vincour. Poločas 2:1.

SLOVÁCKO B: Trčka - Aldin, Bartoš, Divíšek, Juroška, Kočí, Kratochvíla (70. Pernica), Polášek, Porč, Vecheta, Vincour.