Broďané se trápili v koncovce

Uherský Brod Sport 10 / 05 / 2018

Stilmat extraliga inline hokeje zvedla oponu. Borci IHC Uherský Brod o úvodním hracím víkendu absolvovali tři zápasy, ve kterých se do tabulky připsali tři body za skalp Černošic. O lepší vizitku se připravili vlastní střeleckou nemohoucností.
UH. BROD - Prague Rats 6:9
Surý a spol. fanouškům servírovali hrůzostrašný start, po 170 sekundách hry prohrávali 0:3. Když pak na začátku osmé minuty přidali medvědi čtvrtý úder, byli domácí zralí na ručník. V přestávce se však oklepali a ukrojovali z manka gól za gólem. A kdyby byli v koncovce ještě produktivnější, zápas otočili. Jenže na začátku poslední dvanáctiminutovky hosté dvěma slepenými góly rozhodli. Domácí už pak neměli sílu na zvrat. Branky: M. Haloda 2, Venclík, Budil, Popelka, Gazda. Čtvrtiny 0:4, 4:1, 1:1, 1:3.
UH. BROD - Roller Storm Praha 2:7
I ve druhém domácím vystoupení svěřenci hrajícího kouče Jana Heči na vítězství nedosáhli. Ani na okamžik však nebyli horším týmem, spíš naopak. Jenže doplatili na žalostnou koncovku, když zahodili šancí na dva zápasy. „Do dalších zápasů musíme na proměňování šancí zapracovat, bez gólů nevyhrajeme,“ posteskl si Heča. Broďanům se asi ještě dlouho bude zdát o brankáři Frodlovi, který je přiváděl doslova k zoufalství. Gazda nebo Hložánek by mohli vyprávět… Branky: Budil, M. Haloda. Čtvrtiny 0:2, 1:1, 0:2, 1:2.
UH. BROD - Černošice 9:5
Do třetice všeho dobrého. Inlinehokejisté Uherského Brodu třetí porážku nepřipustili, když soupeře zlomili ve třetí části, kterou vyhráli vysoko 5:0. Hrdinou zápasu se stal Daniel Gazda, který soupeři nastřílel pět gólů. Branky: Gazda 5, Mikulec 2, Popelka, Hložánek. Čtvrtiny 2:0, 1:4, 5:0, 1:1.
UH. BROD: O. Haloda, Chovanec - Budil, Gazda, M. Haloda, Heča, Hložánek, Janota, Mikulec, Pavlůsek, Popelka, Surý, Vaněk, Venclík.

autor: Petr ČECH