Broďané selhali, pykali za hrubici gólmana Pochylého

Uherský Brod Sport 10 / 09 / 2015

Divize

Fotbalisté Spartaku Uherský Brod se propadají divizní tabulkou. Na vině je druhá domácí porážka v řadě, v sobotu svěřenci kouče Františka Ondrůška odevzdali všechny body Rosicím a vedení klubu má asi o čem přemýšlet...
Uh. Brod - Rosice 1:3 (1:1)
Broďané přitom měli soupeře přečteného, k dispozici měli video i poznatky trenéra, který na tribuně sledoval jejich středeční pohárový souboj s Olomoucí (0:5). Jenže kýžený tříbodový efekt nepřišel. „Jsem zklamaný, výkon hráčů byl malátný. Soupeři navíc hrubými chybami vítězství nabídli,“ posteskl si Ondrůšek.
Start jeho armádě ale vyšel na jedničku. V 11. minutě našel Pacl z trestného kopu ve vápně hlavu M. Davida, který rybičkou zavěsil do šibenice. Domácí byli na koni, pokračovali v obléhání rosické svatyně, ale vyloženou šanci si nevypracovali. V 18. minutě se zranil Pacl, který si pochroumal postranní kolenní vazy, a za sedm minut přišel zlomový okamžik zápasu. Asi z 25 metrů napřáhl hostující kapitán Malata a gólman Pochylý jeho pumelici procedil do sítě... „Míč letěl přímo na něj, v koši jej však nezkrotil, vyklouzl mu a spadl do brány. Jeho hrubá chyba ovlivnila zápas,“ je přesvědčený Ondrůšek, bývalý výborný gólman Zlína a Příbrami.
Laciný gól domácí úplně vykolejil, už se pak vůbec na nic nezmohli. A nepomohlo ani dvojí střídání útočníků za obránce. Rosice naopak ještě dvakrát udeřily. „Je to pořád stejné, doma je výkon hráčů diametrálně odlišný od venkovních zápasů. Musíme se rychle zvednout,“ burcuje Ondrůšek před středečním zápasem ve Ždírci nad Doubravou. Branka: M. David.
UH. BROD: J. Pochylý - Nevařil (68. Jaroněk), Vrága, M. David, Pacl (18. Večeřa) - Michalec, R. David, Šálek, Kúdela (68. Sedláček) - Hruboš, Dolina.