Broďané sesadili lídra, výhru trefil Okénka

Slovácko Sport 03 / 12 / 2015

Hokejisté Uherského Hradiště počtvrté za sebou nevyhráli, v Blansku i přes místy drtivou převahu prohráli 1:5
Hokejistům Uherského Brodu se na domácím ledě proti favoritům daří, po Velké Bíteši a Kroměříži porazili i lídra z Boskovic a drží pátou příčku. Nejlepším týmem Uherskohradištska ale zůstává Uh. Ostroh, který se nepáral se zálohou Břeclavi.
Uh. Brod - Boskovice 3:2
Broďané měli start z říše snů. Už ve 4. minutě korunoval tlak Okénka a za necelou minutu zvýšil Doležálek, Broďané se nechali rychlým vedením ukolébat, hra se postupně vyrovnala a gólman Zubo ještě do první sirény vytasil několik důležitých zákroků. Nástup do druhé třetiny domácí prospali, ve 24. minutě tak na ukazateli skóre svítily dvě dvojky... Boskovičtí byli rázem na koni, vytvářeli si i další gólové příležitosti, ale Zubo byl proti a tým podržel. I jeho zásluhou se domácí ze šoku probrali, zvedli hlavu a v poslední třetině tvrdili muziku. Soupeře mačkali jako citrón, častokrát jej uzamkli v obranné třetině, takže se bránil jen za cenu zakázaného uvolnění.
Tlak se stupňoval a gól visel ve vzduchu. Spartak se dočkal v 55. minutě, kdy po nezištné přihrávce Šillera trefil tři body Okénka. R. Doležálek vzápětí ještě zahodil trestné střílení, ale to už radost domácím fanouškům nepokazilo. „Po Velké Bíteši a Kroměříži jsme porazili i třetího spolufavorita soutěže, což je nejlepší možné povzbuzení do další práce. Kluci odvedli poctivou práci a sklízeli odměnu. Asi napíšu Vůjtkovi, že v Boskovicích mají gólmana do reprezentace. Tolik semaforů a trefených lapaček v prázdné brance jsem dlouho neviděl,“ shrnul zápas Roman Uhříček, kouč Uh. Brodu. Branky: Okénka 2, Doležálek. Třetiny 2:0, 0:2, 1:0.
UH. BROD: Zubo - Peterka, Pšeja, Gureň, Kubiš, Bumbál, Woska - Doležálek, Holík, Nesrsta - Okénka, Šiller, Ondra - Pavlůsek, Klusák, Hladiš.
Blansko - Uh. Hradiště 5:1
Hokejisté Uh. Hradiště povzbuzeni šňůrou tří vítězství na domácí vletěli, tlačili se před brankáře Šenka, ale místo gólového úderu jej neskutečně rozchytali. Horehleď na něj jel zcela sám, ale s blafákem neuspěl. Další šance měli Lažek a po něm Burša. Trest přišel vzápětí, když domácí využili přesilovou hru. I druhá třetina se hrála prakticky na jednu branku, jenže puky z hradišťských holí přitahoval jako magnet gólman Šenk, při kterém stálo i štěstí. Ve 36. minutě tak přišel ojedinělý brejk domácích a Jakubčík podruhé lovil puk ze síťě... Hosté ještě více přitlačili na pilu, dobývali domácí branku, ale bez gólového efektu. Nic platná jim nebyla ani dvojnásobná početní výhoda.
Až v 50. minutě se dočkali, když kouzlo Šenka zlomil Lažek. Jenže jejich naděje zhasla v oslabení, kdy dvakrát během čtyř minut inkasovali a nebylo co řešit. Závěr si domácí pohlídali. „Chtěli jsme navázat na předchozí vítězství, ale bohužel jsme narazili na neprůstřelného Šenka. I když se skoro celý zápas hrál na polovině domácích a na střely jsme vyhráli snad 50:10, nemáme ani bod. Soupeř totiž na rozdíl od nás využil tři přesilové hry. Snad jsme si branky nechali na derby, která nás teď čekají,“ věří Lukáš Kašný, kouč Uh. Hradiště. Branka: Lažek. Třetiny 1:0, 1:0, 3:1.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Studený, Lažek, Rozhon, Foltýn - Karpíšek, Burša, Kotačka - Hruboš, Šrenk, Kubal - Horehleď, Fuksa, Hrabec.
Uh. Ostroh - Břeclav B 7:5
Až facka v podobě třetí branky v úvodu druhé třetiny probrala domácí hokejisty z letargie. Do té doby hráli bez nasazení a vzhledem k tomu, že za Břeclav hráli hned čtyři hráči, kteří oblékali ostrožský dres, chvílemi to vypadalo jako během přátelského zápasu. Hosté vycítili svoji šanci a ujali se vedení v 9. minutě, sice bylo čtyři minuty vyrovnáno, ale do kabin odcházeli spokojenější hosté. A když hned ve 23. minutě přidali třetí branku, museli už domácí zabrat. K útoku zavelel Vilém Galuška, který dvěma brankami ve 26. minutě snížil a ve 31. minutě srovnal. Břeclavanům se v závěru druhé třetiny podařilo dostat puk za Valúchova záda, ale až dvě vteřiny po siréně, takže hlavní rozhodčí gól uznat nemohl. Třetí třetina už byla ze strany domácích o něčem jiném, začali hrát svoji hru a soupeře nejen přehrávali, ale také přestříleli. Lvi ještě dokázali srovnat na 4:4, ale Ostrožané dalšími třemi brankami definitivně zlomili odpor hostů.Branky: V. Galuška 3, Ťok 2, Rauš, Beneš. Třetiny 1:2, 2:1, 4:2.
UH. OSTROH: Valúch - Nevídal, Zahradný, Rapant, Heča, Červínek, R. Kučera - V. Galuška, Neuwirth, L. Galuška - Mika, Rauš, Šlapák - Ťok, Beneš, M. Kučera.