Broďané si vynutili třetí zápas

Uherský Brod Sport 28 / 02 / 2012

O semifinalistovi se rozhodne v Plumlově

Hokejisté Uherského Brodu odvrátili mečbol soupeře a stále živí naději na postup do semifinále play-off krajské ligy. Po porážce na samostatné nájezdy v Plumlově se radovali na domácím ledě, když soupeře vymazal gólman Hynek Kůdela.
Předkolo play-off
Plumlov - Uh. Brod 4:3 po sn
Uherský Brod odjel na Hanou bez několika hráčů základní sestavy a v úvodní třetině se nechal zatlačit do vlastního pásma. Výsledkem bylo těsné vedení domácích. Ve druhé dvacetiminutovce se hra srovnala a borci od Olšavy začali pomalu přebírat taktovku zápasu. Jenže šance nevyužili, a tak se opět radovali domácí. Ve třetí třetině stáhl brodský kouč hru jen na dvě pětky a v 50. minutě jeho armáda snížila na 3:2. Srovnání se pak dočkal dvě minuty před koncem, šťastným střelcem byl Hlatký. Jelikož už branka nepadla, rozuzlení muselo přinést prodloužení, případně samostatné nájezdy... „Rozhodčí však překvapivě rovnou nařídil trestná střílení,“ podivil se brodský kormidelník Zbyněk Kůdela. „Led byl hodně těžký, a to zejména na té straně, kde jsme najížděli my. Přesto jej pořadatelé rolbou neupravili, takže klukům puky hodně odskakovaly,“ zlobil se Kůdela. Branky: Kotačka, Marušák, Hlatký. Třetiny 2:1, 1:0, 0:2 - 1:0. Stav série 1:0.
UH. BROD: Kůdela - Hlatký, Woska, Měšťánek, Surý, Bahula, Ďurica - Gergela, Marušák, Schuster - Kotačka, Obadal P., Šiller - Kartusek, Hladiš, Kristýnek.

Uh. Brod - Plumlov 3:0
Do odvety už naskočili brodští hráči s Liborem Obadalem, Hečou a Hrabcem. Jejich herní projev přesto nebyl v úvodní dvacetiminutovce vůbec přesvědčivý. Jako by zodpovědnost svazovala domácím ruce i nohy. Skóre otevřel až v polovině zápasu Surý dělovkou od modré. Od té doby Broďané hýřili aktivitou. Dalších branek se diváci dočkali v poslední třetině. Ve 45. minutě se dokázal z nájezdu prosadit Šiller a osm minut před koncem pojistil vítězství po kombinační akci Marušák. „Soupeře jsme nepustili ani k tomu, aby mohl uvažovat o odvolání brankáře. Škoda jen, že závěr utkání ovládly emoce, neboť jsme odehráli jinak celé utkání velmi disciplinovaně,“ uvedl Kůdela.
O osudu série se rozhodně v Prostějově. Když ze druhé souběžne hrané série postoupí Kroměříž, utká se vítěz duelu Uh. Brod - Plumlov s vítězem dlouhodobé části, Uherským Ostrohem.
Branky: Šiller, Šurý, Marušák. Třetiny 0:0, 1:0, 2:0. Stav série 1:1.
UH. BROD: Kůdela - Woska, Hlatký, Heča, Surý, Bahula, Měšťánek, Kovář - Schuster, Gergela, Marušák - Obadal P., Obadal L., Šiller - Hrabec, Kotačka, Kartusek.