Broďané slaví jubilejní desátý titul

Uherský Brod Sport 09 / 12 / 2011

Sáloví fotbalisté Spartaku Uh. Brod se dočkali. V sobotu podesáté zvedli nad hlavu pohár pro vítěze republikového finále v halové kopané týmů sdružených pod hlavičkou Asociace sportu pro všechny (ASPV) a zároveň 2. ročníku O pohár OZP. Po loňském stříbru se svěřenci trenéra Zdeňka France radovali z prvenství. Nivnice si pro změnu o jedno místo pohoršila, skončila šestá.
V pořadí již 21. ročník republikového finále, který se hrál pod záštitou hejtmana Zlínského kraje, se opět konal ve sportovní hale v Uherském Brodě i přes to, že organizátoři nabídli pořadatelství ostatním klubům. „Po dvaceti letech si už všichni zvykli jezdit do Brodu, takže jsme se zhostili uspořádání dalšího ročníku. I když původně jsme pořadatelství nabídli ostatním,“ uvedl Jan Hýžďal, ředitel turnaje a předseda zlínské ASPV.
Před domácím publikem se výběr fotbalistů z Uherského Brodu, Újezdce a Havřic probojoval ze základní skupiny do té finálové bez ztráty bodu a s úctyhodným skóre 25:2. V pětičlenné finálové skupině nestačili pouze na Kutnou Horu, které podlehli těsně 3:4. To Nivnice, která hned v úvodním zápase celého turnaje porazila Vřesovou 7:2, v dalších zápasech těsně prohrála a poté remizovala.
Zisk čtyř bodů ji odsoudil jen do boje o 6. místo. V souboji s Hanušováčkem zvítězila 4:1.
Zrcadlo výsledků: UH. Brod - Hanušováček 12:0, - Velatice 10:2, - Hrotovice 1:0, Třemošnice 3:0. Finálová skupina: Uh. Brod - Zálešná 7:0, - Kutná Hora 3:4, Třemošnice 3:0, Hrotovice 1:0.
Nivnice - Vřesová 7:2, - Kutná Hora 1:1, Zálešná 4:5.
Konečné pořadí: 1. Uh. Brod, 2. Hrotovice, 3. Třemošnice, 4. Kutná Hora, 5. Zálešná, 6. Nivnice, 7. Hanušováček, 8. Vřesová, 9. Velatice. Nejlepší gólman Pavel Chvojka (Kutná Hora), hráč Jan Dobrovský (Hrotovice), střelec Milan Žďánský (Třemošnice).
UH. BROD: Kostelník - Richard David, Marek David, Slezák, Mahdalík, Ondrůšek, Daněk, Kobzinek, Gregor, Masařík.