Broďané šokovali Hanou, Reflex slízl třináctku

Slovácko Sport 24 / 05 / 2013

Inlinisté Uherského Brodu se přiblížili k branám play-off

Inlinisté Uherského Brodu se postarali o největší překvapení dosavadního průběhu extraligy, když připravili o stoprocentní bilanci lídra skupiny Východ z Olomouce a posílili své šance na play-off. To Reflex Uh. Hradiště se vzpamatovává z výprasku na půdě zlínských Devils.

Olomouc - Uh. Brod 3:5
Broďané měli parádní start. Už ve třetí minutě využil chyby v rozehrávce domácích Šiller a tváří v tvář brankáři otevřel skóre. Když pak v závěru první čtvrtiny našel skulinku mezi jeho betony Heča, rodila se senzace.
Hanáci sice snížili, ale hned za 21 sekund přišla odpověď hostů, kteří vzápětí zvýšili na 4:1 a vítězství už si vzít nenechali. Uh. Brod se tak v tabulce posunul na čtvrtou příčku, jen bod za Brno. Branky: Šiller 2, Heča, Měšťánek, Surý. Čtvrtiny 0:2, 2:2, 1:1, 0:0.
UH. BROD: Kůdela (Haloda) - Surý, P. Vaněk, J. Vaněk, Woska, Šiller, Heča, Kartůsek, T. Pavlůsek, Měšťánek, D. Pavlůsek, Haring.

Zlín - Uh. Hradiště 13:3
Hosté sice zaspali začátek a v 8. minutě prohrávali 0:2, ale pak snížili a polovinu zápasu drželi s favoritem krok. Rozhodnutí přišlo ve třetí části, kterou Hradišťští prohráli 0:6, když dokonce kapitulovali ve vlastní přesilovce. „Kluci úplně přestali plnit pokyny, z míry je vyvedly i sporné výroky rozhodčích. Je to špatné, pořád se hledáme a trápíme,“ posteskl si Miroslav Rýpal, trenér a předseda klubu v jedné osobě. Závěrečná dvanáctiminutovka se tak dohrávala jen z povinnosti. I tak ale brankostroj „ďáblů“ pokračoval a výsledkem bylo jejich historicky nejvyšší vítězství nad rivalem od řeky Moravy.  „Potřebovali bychom větší konkurenci, pomohl by návrat hráčů, kteří z různých důvodů ukončili nebo přerušili kariéru,“ poznamenal Rýpal. Branky: Horák, Piluša, Valenta. Čtvrtiny 2:1, 1:0, 6:0, 4:2.
UH. HRADIŠTĚ: Černocký (Ševčík) - Schuster Valenta, Horák, Gajdošík, Nesrsta, - Míka, Pospíšil, Piluša, Kovařík, Flora, Šlahař.
1. Olomouc    5    0    0    1    45:22    15
2. Zlín    4    1    0    1    52:34    14
3. Brno    2    0    1    2    27:24    7
4, Uh. Brod    2    0    0    3    21:30    6
5. Přerov    1    0    0    4    25:38    3
6. Uh. Hradiště    1    0    0    4    24:46    3